Фото arhiv.ukrpohliad.org

Призначено нового гендиректора кіностудії імені Довженка

  Міністр культури Євген Нищук призначив на посаду генерального директора Державного підприємства "Національна кіностудія художніх фільмів ім. О.П.Довженка" Олександра Янчука.

  Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури.

  "Сподіваюсь, що новий керівник буде враховувати думку колективу, але, разом з тим, працюватиме над розумним реформуванням Кіностудії та буде залучати інвесторів, творчу молодь і втілюватиме сучасні творчі проекти" – зазначив Нищук.

  Олександр Спиридонович Янчук – народився 29 вересня 1956 у м.Фастів на Київщині, - український режисер, продюсер, сценарист, Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України.

  1984 року закінчив КДІТМ ім. І.Карпенка-Карого, працював асистентом режисера на Київській кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка.

  З 1989 року - один з найактивніших українських режисерів-постановників історичних фільмів з виразним національно-патріотичним акцентом, знімає на теми, табуйовані за радянських часів. Зокрема, автор стрічок - «Голод-33» (1991),  — про трагедію українського голодомору, «Атентат — Осіннє вбивство у Мюнхені» (1995) — про убивство Степана Бандери, «Нескорений» (2000) — про головного командира УПА генерала Романа Шухевича, «Залізна сотня» (2004) — про боротьбу бійців УПА на польсько-українському кордоні у 1944–1947роках, «Владика Андрей» (2008) — про Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького

  Попередній матеріал
  Генсек НАТО вважає, що Росія силою хоче змінити кордони в Європі
  Наступний матеріал
  МЗС може обмежити права громадян РФ на перебування в Україні