"Гайдамаки" зняли кліп у зоні відчуження (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Українські виконавці пішли до радіаційної зони. Гурт "Гайдамаки" два дні знімав у зоні відчуження відео на пісню з нового альбому. Таким прикладом музиканти жадали довести усім, що Чорнобиль – місце не небезпечне, а естетичне.
  "Гайдамаки" одягли протигази, посідали у човен і перевтілилися у ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Соліст гурту Сашко Ярмола з останніх сил тягне човна - він грає міфологічного янгола-охоронця, що рятує хлопців від радіації. Сашку це невдивовижу, він провів у Чорнобилі дитячі роки. Місцеві мешканці, що залишилися тут жити, навіть пам`ятають його маму і бабусю.

  Сашко Ярмола, соліст гурту: "Це є моя земля, я тут виріс, я тут знаю кожен камінь. Зараз тут усе змілилося, але по суті, є одним і тим самим. Я не віддам цю землю Вавилону. Кінця світу не треба боятися, бо як ви бачите для Чорнобиля світ закінчився в 86-му році - і ось бачите нове життя".

  Природа у Чорнобилі буяє. Тож зйомки відбуваються серед зелені і води - на баржі, розташованій на річці Прип`ять. Хлопці кажуть - у пісні "Мені здається", на яку знімають кліп, чорнобильська тема є.

  Сергій Волков, режисер кліпу: "Мы немножко играем в смерть цивилизации. То есть это происходит после того, как все на земле погибли. Но в конце победит добро".

  Хлопці працюють на повну - для більшої експресії миють ноги і руки у брудній воді, імітують померлих, а в перерві п`ють кисляк - подарунок від тамтешніх старожилів. Ті переконують - жахи Чорнобиля -  то міф, бо корови пасуться і дають смачне молоко. До гостей місцеві ставляться прихильно.

  Андрій Рудченко, місцевий мешканець: "Ставлюсь дуже добре. Я хочу знать, що Чорнобиль живе, що люди нами інтересуються. Держим корови, держим гуси, кури і чувствуем себе харашо".

  Далі зйомки у сусідньому з Чорнобилем місті - Прип`яті. Тут нема ні душі - лише занедбані будівлі. Музикантів попереджують - ступати на мох, що росте між асфальтом, не можна. Радіаційний фон при нормі 50 мікрорентген за годину, тут зашкалює за дві тисячі. "Гайдамаки" влаштовують дефіле біля забутого усіма парку атракціонів. І діляться враженнями.

  Іван Леньо, акордеоніст гурту: "Відчуття страху, що навколо тебе якась енергія, яка тебе вбиває повільно і ти нічого не можеш зробити з цим. І ще. Прип`ять відрізняється від Чорнобиля в сторону мертвості. Таки дійсно відчувається, що життя тут ще не скоро заволить".

  І хоча на свіжому повітрі у зоні відчуження не можна їсти, пити, ходити роздянутими - "Гайдамаки" переступили через усі заборони заради мистецтва. Кліп пообіцяли завершити до серпня. І повернутися до Києва живими-здоровими.

  Ольга Петрів, Максим Петраков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.71Мб)
  Попередній матеріал
  Чергова спроба змінити керівництво ФДМУ знову завершилася невдачею (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Учасники конференції харчових проблем не засудили використання земель під біопаливо
  Теги: