Французька весна прийшла в Україну [відео]

  Французька весна прийшла в Україну. Сніг, який ще вчора лежав на пагорбах Київського Ботанічного саду - розтанув. Бо французи обігріли його сотнями вогнів. Так відкрився фестиваль, який цьогоріч проходить уже вдесяте. Протягом усього квітня, у шести найбільших містах України - концерти, кінопокази, вистави та виставки з Франції. Але традиційно, головною подією є - видовищне вуличне шоу у Києві, що збирає тисячі глядачів. Як пережив Ботанічний сад французький підпал, бачила Ольга Петрів.

  Шоу без гриму і яскравих костюмів. Французи у робочих халатах і брудних рукавицях - рубають дрова у Ботанічному саду. І закидають їх до жарівень.

  Себастіан Пулен, майстер вогню: "Зверху посипаємо все стружкою. Щоб горіло і не гасло. Але гляньте тільки на наші жарівні. Бляхи зі старовинними візерунками, а зверху стрілки, які вказують на ваш Софійський собор". 

  Себастіан проводить екскурсію по майбутніх осередках займання. Француз вірить: те, що вони привезли до Києва, не просто вогні, а якесь священне дійство.

  Себастіан Пулен, майстер вогню: "У цих білих відерцях парафін. І знаєте, що? Він намолений. Переплавлений із залишків свічок, що колись горіли у церквах на півночі Франції".

  Таких підвішаних відерець тут двісті сорок, кілька тонн дров у пятиметрових клітках, канделябри і підсвічники - на засніжених пагорбах.

  П`єр де Макнем, режисер шоу: "Пожежа? Ну що ви? Не буде пожежі в Ботанічному саду! Ми запалимо виключно ваші серця. Ну і розтопимо нарешті ваш сніг".

  Фінал шоу бере на себе Емільєн. Під його музику усе тут остаточно спалахне і з неба посипляться феєрверки. Музика, щоправда, специфічна.

  Емільєн Леруа, музикант: "Колись я грав на скрипці, а тепер граю на металошукачі. У нас на півночі Франції усі ходять з такими по пляжах і шукають щось цінне, а я навчив свій металошукач співати".

  Микола Шумик, заступник директора Національного ботанічного саду: "Трошки пташки стрес переживуть. Але трохи стресу не завадить".

  Заступник директора Ботанічного саду Микола Іванович не боїться ані поламаних дерев, ані потоптаних кущів у саду після такої вечірки.

  Микола Шумик, заступник директора Національного ботанічного саду: "Для наших рослин, я думаю, їм цікаво буде, їм теж скучно на одному місці стояти".

  Французи йому пообіцяли - згарища після себе не лишуть. А збитки компенсують травою.

  Микола Шумик, заступник директора Національного ботанічного саду: "В цьому році ми будемо підсівати французьку траву, або можна сказати так, траву, куплену за їхні гроші".

  Заграва в небі  - перші вогні на садових алеях. Український оркестр попереду  - позаду французи тягнуть у тачках палаючі поліна.

  Там, де згодом проросте обіцяна французами трава, цього вечора десятки вогнищ. Свічки звисають, ватри палають- українців потягнуло на романтику.

  Усе закінчується гудінням металошукача. Емільєн грає- небо над Ботанічним садом вибухає.  Французи пішли - народ лишився грітися біля вогнів. І допивати глінтвейн. Глінтвейн - і можна не поспішать додому.

  З культурою, щоправда, на яку так сподівалися працівники Ботанічного саду, трохи не склалося.

  Ольга Петрів, Олексій Тищенко та Андрій Верстюк, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Попов хоче виборів голови міської ради Києва [відео]
  Наступний матеріал
  Бразильські слідчі висунули обвинувачення у справі пожежі у нічному клубі "Поцілунок"
  Теги:
  Loading...