Екс-директор пам`ятки-музею "Київська фортеця" оскаржуватиме своє звільнення [відео]

  Колишній директор пам`ятки-музею "Київська фортеця" В`ячеслав Кулинич оскаржуватиме своє звільнення у суді. Наказ про усунення його з посади Кулинич називає незаконним хоча б тому, що звільнили його під час лікарняного. Про причини звільнення - він розповів журналістці 5го Анастасії Бабенко.

  В`ячеслав Кулинич, екс-директор Національного музею "Київська фортеця": "Ми стоїмо на тому місці, де стояв будинок, у якому я народився. І бачив оцю башту, і стіни фортеці, які тут стояли, ще маленьким хлопчиком".

  Київську фотрецю В’ячеслав Кулинич очолював упродовж сімнадцяти років. Каже - звільнили його через башту №4. Бо відмовився виконувати наказ керівництва – передати її в оренду на 49 років.  Екс-директор пояснює: тут планували не колекцію трипільської культури розмістити, а облаштувати масажний салон. І побоювання ці - небезпідставні.

  Колишній директор пишається тим, що зміг відстояти другий капонір у 90-х роках минулого століття. Коли на могилах молодих вояків - хотіли звести казино. А ось свою квартиру - відстояти не може.

  Олександр Павлович: "Попов виділив мені квартиру, враховуючи, що я 22 роки стояв на черзі в комуналці. І цю квартиру в мене у ці дні було віднято. Управління культури – Зоріна, заявила, що у них немає можливості виділити квартиру. Моя дружина переживає і плаче, звичайно, ну… честь дорожче".

  В управлінні культури київської держадміністрації пояснюють: квартиру Кулиничу віддали – нехай тепер розбирається з комунальним управлінням. Заодно і зізнаються:  звільнили з посади директора - за систематичні порушення дисципліни та невиконання рішень керівництва, зокрема і наказу про передачу в оренду башти №4. До того ж, серед столичних - саме музей - заробляє найменше.

  Світлана Зоріна, начальник головного управління культури КМДА: "Музей, окрім того, що він просто стоїть на землі, він повинен мати свою музейну діяльність. Він повинен робити виставки, він повинен здавати в оренду свої приміщення для проведення якихось заходів".

  Із тим, що музей повинен здавати в оренду свої приміщення, не погоджуються правники. Пам`ятки архітектури національного значення - як то Київська фортеця - заборонено  передавати в оренду приватним особам.

  Іван Ботнарчук, доктор права: "Дане рішення Київради є прямо злочинним. Він відмовився виконувати злочинний наказ. Його звільнення є абсолютно незаконним".

  Безробітний нині Кулинич вже оскаржив своє звільнення в Окружному адмінсуді Києва. День засідання іще не призначили.

  Анастасія Бабенко, Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Дитячі вистави просто неба відтепер задарма можна побачити у Дніпровському районі
  Наступний матеріал
  Стрілянина на прем`єрі The Dark Knight Rises - 12 загиблих [відео]
  Теги: