Другий день у Львові триває форум видавців [відео]

  Книжкова столиця України. Другий день у Львові триває форум видавців. У Палаці мистецтв розпочав роботу книжковий ярмарок. Більше трьохсот видавництв представили нові книги. У місті безперервно відбуваються презентації, автограф-сесії, зустрічі з улюбленими авторами.

  Львівський форум книговидавців у розпалі. Відвідувачі наввипередки хизуються щойно придбаними друкованими новинками.

  Акцент цьогорічного форуму видавців творчість Григорія Сковороди та Бруно Шульца. Останній жив і творив у Дрогобичі неподалік Львова. Твори писав польською та німецькою. На форумі презентували книжку оповідань Шульца у перекладі Юрія Андруховича.

  Юрій Андрухович, письменник: "Шульц є одиним із тих письменником, єдиним і справжнім читачем якого виявляється тільки його перекладач. Тобто поки ти не починає переписувати від руки, страшенно багато деталей, нюансів, найтонших відтінків цієї прози, може пройти повз твою увагу".

  Незважаючи на масштаби заходу, його організатори оптимізму не випромінюють, чекають на важкі часи. Кажуть причина - ухвалення мовного закону.

  Олександра Коваль , Президент Форуму видавців: "Прийняття цього закону очевидно не вплине на загальні тиражі книжок, які видаються в Україні, але на баланс російської, української мови безперечно. Але є тут інша загроза цей закон руйнує не стільки книговидання, як саму українську ментальність, українську державність".

  В асоціації книговидавців кажуть за усі роки незалежності держава так і не створила програму для популяризації українського видавця. Лише за останній рік друк книжок в Україні скоротився на 20 відсотків, а їхня вартість зросла.

  Олександр Афонін, голова асоціації книговидавців: "Чим менше книжок – тим більше тюрем. Сьогодні ми вже це маємо і якщо держава не зрозуміє, що людина без інтелекту вона мертва, вона є фізичне тіло, а не людина, у нас будуть лишке тюрми, лише міліція, лише беркути і більше нічого".

  Львівський форум книговидавців триватиме до неділі. На відвідувачів чекають понад 800 літературно-мистецьких акцій - це зустрічі з улюбленими авторАми, презентації з обговоренням творів, літературні посиденьки у львівських кав`ярнях.

  Марія Глушко, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Кількох осіб затримали в Лівії за підозрою в нападі на американське посольство в Бенґазі
  Наступний матеріал
  Японія та Китай - на межі збройного зіткнення
  Теги: