Донецька майстриня вишиває візерунки на писанках [відео]

  Замість фарб - нитка та голка. Донецька майстриня не розписує яйця, як заведено, а вишиває на них. Для крихких писанок Марина Нестеренко розробила власну технологію гаптування. Подібне робив лише один майстер у Франції, у XVIII столітті - твердить майстриня.

  Марина Нестеренко, майстриня: "Это я вышиваю стебелечек. Стебелек я вышиваю нитками мулине, так как он должен быть тоненьким".
   
  Для майбутніх шедеврів Марина Нестеренко купує яйця виключно на ринку, висушує їх та ароматизує. Потім починається процес творіння. На шкаралупу спочатку наноситься схема майбутнього малюнка, після чого просвердлюють кілька отворів для голки.
   
  Марина Нестеренко, майстриня: "Самый сложный процесс – это сверление. Потому что дышать этим невозможно и, кстати, очень вредно". 
   
  Майстриня вишиває на яйцях лише квіти. Щоб на яєчній шкаралупі розквітли троянди, маки та соняшники, Марина Нестеренко використовує щонайменше вісім голок різного розміру та кілька десятків відтінків ниток.
   
  Марина Нестеренко, майстриня: "Я ничем их не обрабатываю, я их только ароматизирую ванилькой. Все-таки это к Пасхе. И запах ванили с Пасхой сочетается".
   
  Майстриня написала чотири книжки з вишивання. Серед її робіт – ікони, пейзажі та портрети. Гаптувати на яйцях виявилося набагато складнішим. 4 місяці пішло у жінки на те, аби навчитися правильно тримати його у руках.
   
  Марина Нестеренко, майстриня: "Технологии нигде нет, никто не описывает. Но очень много предположений, как яйца укреплять - и блендаметом, и уксусом, вроде как должна быть мягкая скорлупа, чтобы на ней вышивать. Я только училась 4 месяца, пока у меня получилось первое яйцо. Ведь очень же многие просто сзади обрезали яйцо, вышили и вот так положили – вот, мы вышиваем на яйцах".
   

  Допомагає майстрині її 8-річний син Іван. Сам він не вишиває, але готує матеріал для обробки.
   
  Іван Шленчак, син майстрині: "Очень нравится. В Украине такого вообще нету. Они считаются как священными".
   
  За рік роботи Марина Нестеренко зробила кілька десятків гаптованих яєць. Їх вже бачили в Донецьку та Києві, цьогоріч майстриня представить свої писанки на виставці у Лондоні.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У США підліток врятував пасажирів шкільного автобуса [відео]
  Наступний матеріал
  У США в лотерею розіграли рекордний джек-пот
  Теги: