До Києва з гастролями приїхав Львівський театр ім. Леся Курбаса (РЕПОРТАЖ)

  Цього дня виповнився 121 рік від дня народження Леся Курбаса. У 1916 році він створив Молодий театр. Саме з цього місця, на теперішній вулиці Прорізній у Києві, почалось в Україні театральне відродження. А тепер сюди приїхав з гастролями Львівський академічний театр імені Леся Курбаса.
  Львівський театр імені Леся Курбаса відкрив свої київські гастролі виставою "Марко Проклятий". Ця робота у львів`ян не нова, але дуже показова, бо поставлена на сцені за поезіями Василя Стуса. А саме цього року Стусу виповнилося би сімдесят. Режисер львівського театру Володимир Кучинський пояснює: долі Леся Курбаса і Василя Стуса перегукуються. Обидва великі українці і обидвох знищила радянська влада. У виставі - козак Марко приречений вічно нести за спиною свій гріх і не спокутувати його до кінця. Це один з українських знакових образів.

  Володимир Кучинський, режисер: "Це дійсно такі українські архетипи, які проходять через усю поезію Стуса - Мамай, Марко і Манкурт -людина, що пробує знайти себе. І ще одна жіноча роль - навіжена Галя - це Галя з народних пісень, це і Україна".

  У виставі глядачі сидять з усіх чотирьох боків сцени. А в центрі - чотири актори читають вірші Стуса. Не просто читають - вони їх проживають. І співають духовні пісні. Ця вистава на межі театру й ритуалу. Актори кажуть - враження таке, що на службі Божій побував. Вистави у львівських курбасівців - ексклюзивні і філософські. Окрім поезій Стуса, вони грають ще Сковороду і Платона. За словами трупи, Лесь Курбас переслідує їх постійно - бо як корабель назвеш, так він і попливе.

  Олег Стефан, актор: "Я починав свою творчу кар`єру з Харківського театру імені Тараса Шевченка, колишній Березіль. І там він у куточках досі є і слухає, як відбуваються вистави. Це просто матеріалізація його духа. Дехто міг би сказати, що це божевілля".

  На гастролях у Києві львів`яни будуть цілий тиждень. Сюди вони привезли і свої свіжі роботи, яких київський глядач ніколи не бачив. Це зокрема "Чекаючи на Годо" за Семюелем Бекетом, неісторична хроніка "Богдан" і судовий експеримент "Мана-Хата" за Інгеборг Бахман.

  Ольга Петрів, Андрій Асауленко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Винних у вибуху на китайській шахті засудили до довічного ув`язнення
  Наступний матеріал
  Італійський історик презентував свою книгу про Голодомор 32-33 років
  Теги:
  Loading...