Дніпропетровець створює ювілейну монету до 140-річчя гетьмана Павла Скоропадського

  Монета із гетьманом: дніпропетровець Дмитро Піркл працює над створенням ювілейної монети до 140-річчя гетьмана Павла Скоропадського. Чоловік є автором уже одинадцяти подібних медалей із зображенням гетьманів. Запевняє – це найбільша серія в Україні, кількість якої планує збільшувати і надалі.

  Дмитро Піркл, автор ідеї ювілейної медалі: "Герб родини Скоропадських, звичайно, ми його будемо доопрацьовувати, але концептуально він виглядає саме так. Він відповідає тому гербу, який був відображений на печатці".

  Дмитро Піркл уже протягом року ретельно вивчає біографію Павла Скоропадського, бо працює над створенням ювілейної монети із зображенням гетьмана.

  Дмитро Піркл, автор ідеї ювілейної медалі: "З портретом гетьмана Скоропадського нема виробів, йому не присвячували свої вироби ані Національний Банк, ані інші медальєри, тому ця постать мене дуже зацікавила".

  Для достовірнішого зображення профілю на ювілейній монеті чоловік навіть намагався придбати автентичну світлину Скоропадського. Її виставили на одному з аукціонів у США. Утім, грошей вистачило лише на копію. 

  Дмитро Піркл, автор ідеї ювілейної медалі: "Це єдиний чітко промальований профіль, з якого можна зробити саме профіль монарха".

  Утілює ідею Дмитра Піркла головний художник та скульптор Монетного двору Нацбанку, Роман Чайковський. Його завдання - зробити макет колекційної монети.

  Роман Чайковський, художник та скульптор Монетного двору: "Ціла серія унікальна, що це гетьмани, рівно з їхніми гербами - на сьогоднішній день є актуальним. Плюс до цього – вибір самого матеріалу, як срібло… Унікальність сама в тому, що виступає і Україна, і герої України. І це карбується у металі, так би мовити, предмети не бистропортящієся".

  Дніпропетровець та киянин у тандемі працюють вже 7 років. У доробку - 11 колекційних монет, викарбуваних накладом у сто штук. Деякі екземпляри майстри подарували українським музеям.

  Валентиа Бікетова, заступник директора Дніпропетровського історичного музею ім. Д. Яворницького: "В нашому краї такого прецеденту ми не знаємо, я думаю, що і в Україні це такий дуже оригінальний проект, який вперше започаткований".

  Срібні ювілейні монети із профілем Скоропадського будуть готові протягом місяця. Вартість однієї такої - від 2-х тисяч гривень.

  Марія Вяткіна. Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У новорічну ніч в Києві народилось 58 дітей
  Наступний матеріал
  У Києві відбувся масштабний марш пам`яті Степана Бандери [відео]
  Теги:
  Loading...