День цвітіння черемшини влаштували у козацькому селищі "Мамаєва Слобода"

  День цвітіння черемшини влаштували у козацькому селищі "Мамаєва Слобода". Це улюблене дерево Богдана Хмельницього - кажуть козаки. Та гучних гулянь через розпал Страсного тижня - вирішили не влаштовувати. Обмежилися козацькими поєдинками з шаблями та на конях.

  Молоді деревця черемшини - сьогодні у центрі уваги. Чотири роки тому саджанці привезли із Суботова - з-під родового палацу гетьмана Богдана Хмельницького.

  Костянтин Олійник, директор козацького селища "Мамаєва Слобода": "Це улюблена квітка Богдана Хмельницького і в нього перед ганком, там, у Суботові росло 6 черемх ним посаджених. І от оця квітка говорила про ліричність і філософський підхід великого рубаки, найкращого шабляра речі посполитої".

  У пам’ять про українського гетьмана сучасні козаки збираються на показове "шаблювання". На конях і зі зброєю у руках - чекають бою з поляками. Та перш ніж взятися до справи - надихаються українськими піснями.

  Коні б’ють копитом, козаки - поправляють оселедці, ватажки українського та польського війск - шануються. Потому - починається таке видовище, що пилюка стоїть стовпом.

  Та шаблювання було напруженим, суперники в козаків того часу були неабиякі.

  Відвідувачка: "Хоругва польських крилатих гусар була непереможна. От, вони були в панцерях. Але наші козаки - вони мали чуби зверху і їм не страшно було будь-чого".

  Розїхалися - кожен при своєму. Хто вправніший фехтувальник - чоловіки спробували з`ясувати вже без коней.

  Втрата шаблі вважалося найнижчим проявом негідним лицаря так само як і втрата шапки. Вправності козаків - радіють глядачі. У жінок від побаченого легкий стрес, у чоловіків - засвербіли руки.

  Перший відвідувач: Козак має володіти шаблюванням. Раніше цього з малечку навчали, зараз, якщо цей дух просипається в кожній людині - це необхідно робити.

  Другий відвідувач: "Ще з дитинства хотілося взяти шаблю в руки і піти порубать когось".

  Перша відвідувачка: "Страшно, я даже немного повизгивала когда они там дрались".
   
  Друга відвідувачка: "Постановка дуже яскрава - мені навіть здавалось що це насправді вони на землю падали".

  Нагарцювавшись, обидва війська пішли годувати коней, неподалік від черемшини.

  Ксенія Дворнікова, Орест Пона, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Трьох студентів затримали у Бостоні за підозрою у причетності до теракту під час Марафону
  Наступний матеріал
  За рівнем свободи Україна на 132 місці у світі
  Теги:
  Loading...