glamournews.net

День народження кінозірки: 10 фактів про незрівнянну Катрін Деньов

У 1981 році актора випустила сольний співочий альбом

Сьогодні, 22 жовтня, всесвітньовідома французька акторка Катрін Деньов святкує свій 73-й День народження. 5.ua зібрав 10 цікавих фактів про культову зірку світового кіно.

1. Катрін Денев народилась 22 жовтня 1943 році в окупованому Парижі в акторській родині. Батько – Моріс Дорлеак – працював на дубляж іноземних фільмів для "Парамаунта", а мати – Рене Деньов – була акторкою у театрі.

2. Катрін була третьою з-поміж чотирьох сестер. Прізвище матері вирішила використовувати на самому початку кар'єри, щоб її не плутали з більш відомою тоді старшою сестрою Франсуазою Дорлеак. Прикметно, що всі дочки у цій акторській родині так чи інакше пов'язали своє життя з театром і кіно.

3. Буржуазна сім'я Катрін Деньов не мала нічого спільного з богемою. За словами Катрін, батьки "грали в театрі, а театр – це дисципліна. Крім того, це така професія, якою займаються вечорами, що дозволяло нам протягом дня вести нормальне життя".

4. Побувала у двох громадянських шлюбах. Перший – з російським емігрантом, кінорежисером Вадимом Племянніковим (відомий під ім'ям Роже Вадим, від якого має сина Крістіана). Другий шлюб – з актором Марчелло Мастроянні, від якого має дочку К'яру Мастроянні.

5. Катрін Деньов стала зіркою після каннського тріумфу музичної мелодрами "Шербурзькі парасольки" (1964), музику до якої написав відомий композитор Мішель Легран. Досить наївний за драматургією фільм виграв від глибоко філософічної і мелодійної музики Леграна, що стане класичною музикою до кіно ХХ століття. Вже у наступному році виконала головну роль у психологічному тріллері Романа Поланського "Відраза" – першому англомовному фільмі знаменитого режисера.

znaj.ua

6. Як актрисі Деньов випало грати дуже різні ролі – від чистої і цнотливої коханої до розбещеної жінки мегаполісу, що добровільно пішла в публічний дім. Серед режисерів, з якими вона працювала, – Франсуа Трюффо, Роман Полянський, Луїс Бунюель.

7. Однією з найсміливіших робіт Деньов була саме головна роль у фільмі Бунюеля "Денна красуня" (1967). Велика частина сцен було знято в борделі. Фільм був дуже відвертим, але це не стало сенсацією для французького кіно, де вже існували сцени з оголеними жінками в кадрі.

8. Є значна різниця в тому, як критики й глядачі оцінюють ролі і фільми, в яких грала Денев. Захвалена вампірка у стрічці "Голод" (1983) принесла їй популярність в США, хоча фільм досить слабкий і є значно страшніші. Зате повною привабливості постала немолода актриса в комедійній стрічці "Кохана теща", де вона мимоволі відібрала чоловіка своєї неприємної за характером дочки. Зауважимо, що акторка не припиняє авктивних зйомок у кіно. Останні 15 років щороку виходить щонайменше одна стрічка, де грає Деньов.

9. Попри неодноразові запрошення в Голлівуд, Деньов залишилася відомою аудиторії в США переважно як героїня роликів, які рекламують парфумерну продукцію, і одна з вампірок вже згадуваного фільму "Голод".

10. У 1981 році актора випустила сольний співочий альбом Souviens-toi de m'oublier. Вокальні дані актриси можна оцінити у фільмі "Я вас люблю" (1980), де вона разом з французьким актором і композитором Сержем Генсбуром виконує його пісню "Dieu Est ип fumeur де Havanes...".

Попередній матеріал
Луценко заявив, що Медяник найближчим часом вийде з-під арешту
Наступний матеріал
У Дніпрі поліція затримала подружжя фальшивомонетників

День народження зірки: 10 фактів про Софі Лорен

День народження Кузьми Скрябіна: 10 цікавих фактів про культового співака

День художника України: ТОП-10 найвідоміших у світі українських митців

Мазепа чи Орлик на "десятці": 10 цікавих фактів до дня народження видатного гетьмана

День народження славетного борця: 10 фактів про Івана Піддубного

5 канал - трансляція наживо