Кіноплівка
Кіноплівка Depositphotos

"Чорний список" від Держкіно: які фільми в Україні заборонені до перегляду

В Україні заборонили показ низки сучасних російських серіалів та повнометражних картин, фільмів 1990-х років, а також два сезони українського детективного серіалу "Нюхач"

У Державному агентстві України з питань кіно уклали перелік фільмів, які заборонили для показу в Україні у 2018 році. До нього увійшли майже 140 кінокартин (139).

Як стало відомо, під час формування такого "чорного списку" в Держагентстві керувалися положеннями Закону України "Про кінематографію", а також переліком осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, передає "Укрінформ". 

Торік до переліку осіб додалися нові прізвища відомих російських діячів кіно. Зокрема: режисер Микита Михалков, актори Володимир Меньшов, Аліса Фрейндліх, Ірина Алфьорова, Олександр Баширов, Леонід Ярмольник тощо.

Які саме стрічки нині заборонені в Україні – розповів заступник голови Держкіно Сергій Неретін. За його словами, це:

  • сучасні російські серіали – "Штрафбат", "Балада про бомбера", "Останній бій майора Пугачова", "Агент особливого призначення 3", "Заходь – не бійся, виходь – не плач";
  • повнометражні стрічки – "Легенда №17" про радянського хокеїста Валерія Харламова, "Нічна варта" і "Денна варта" Тимура Бекмамбетова, "Кохання у великому місті-2", "Європейський конвой" та інші.

Крім того, не пройшли перевірку Держкіно перший та другий сезони українського детективного серіалу "Нюхач". Опинилися в "чорному списку" також кілька кінострічок 1990-х років. Це "Настя" і "Орел та решка" Георгія Данелії, "Амерікен бой", "На Дерибасівській гарна погода" і "Дитина до листопада".   

Довідково: починаючи з 2014 року, Держкіно заборонило 778 фільмів та серіалів (здебільшого – російського виробництва). Причина – невідповідність положенням закону "Про кінематографію". 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Перші кадри зі зйомок українського екшену "Захар Беркут"

зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
Зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/

Попередній матеріал
Десятки танків і гаубиці "Жаба": що помітив на окупованому Донбасі міні-дрон ОБСЄ
Наступний матеріал
Російські війська 13 разів порушили "тишу" – поплатилися трьома ліквідованими