Через дешеву гривню в Україні збільшилася кількість іноземних туристів

  Рай для іноземних туристів. Гості з-за кордону стали набагато частіше приїжджати до України. Лише торік побувало 25 мільйонів. Криза цьому поки що не на заваді. Гривня падає - квитки до України дешевшають. У справах бізнесу, щоправда, їздити стали менше, а ось на відпочинок - навпаки. Приваблюють інтуристів ті місця, де є все для мандрівників і за помірними цінами - тобто Західна Україна.

  25 мільйонів іноземців торік побачили Україну. Для них відпочинок тут копійки коштує.  У Держслужбі туризму радість не приховують

  Анатолій Пахля, керівник Державної служби туризму та курортів: "Послуги по оздоровленню та лікуванню для іноземців у нас є дуже дешевими. В нас є достатньо великий ресурс для цього. Ми маємо більше трьох тисяч об`єктів курортної сфери".

  Відпочивай - не хочу. Торік їхали європейці і не лише. На руку вітчизняному турбізнесу ще й зіграв безвізовий режим. І найбільше іноземці облюбували Західну Україну, кажуть туроператори. І підраховують прибутки.

  Олег Савран, віце-президент Асоціації ділового туризму України: "В среднем 300-500 долларов оставляет каждый турист. Это не считая проживания и питания. Можно легко посчитать, если приезжает один миллион туристов - это 500 миллионов, а 10 миллионов - это 5 миллиардов".

  Вільям дві години як прилетів до Києва з Італії. В Україні у справах. Має бізнес. Для нього - девальвація гривні лише на користь.

  Вільям Ітіолі: "Життя тут дешевше, ніж у Європі. Через курс долара вигідніше інвестувати в цю країну, вигідно розвивати бізнес. Є звісно речі задорогі, як от оренда чи закупівельні ціни, але криза зробить свою справу, все поверне на свої місця".

  У деяких турфірмах, які обслуговують саме бізнес-туристів, радість держслужби про наплив іноземців у 2008-му розіділили, однак у рік новий вже зараз дивляться без особливого ентузіазму.

  Андрій Мамаєв, директор туристичної фірми: "Сокращается количество людей, котрые приезжают на выставки, по каким-то проектам, проекты сварачиваются. В прошлом году было много презентаций, иностранцы везли сюда свою продукцию. В етом году кризис же не только на Украине, проекты замораживаются".

  Через це  іноземців цього року в Україні поменшає, запевняють деякі туроператори. Принаймні тих, хто приїздив до України у бізнес-справах, - щонайменше відсотків на 20. Тим часом українців є чим потішити: турфірми обіцяють - влітку відпочивати в Україні буде дешевше. Деякі фірми вже заявили про намір знизити ціни на турпутівки Україною.

  Анна Мірошниченко, Анрій Асауленко, Дмитро Большаков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.93Мб)

  Попередній матеріал
  Столична влада ледь не забрала приміщення ВУЗу
  Наступний матеріал
  Прем`єр-міністр відвідала завод "АВІАНТ" (репортаж)
  Теги:
  Loading...