У запорізькому заповіднику Хортиця 5 канал

Апетитні інсталяції на Хортиці: як має виглядати музей майбутнього

Запорізькі музейники відмовились від традиції представляти експонати з підписами та номерками

У запорізькому заповіднику Хортиця створили оригінальну експозицію, в якій козацьку історію намагалися передати у вигляді апетитних інсталяцій.

Замість полиць з експонатами тут історичні натюрморти. Один із них назвали "Козацька кухня". Інший натюрморт – з розкішною кухнею. Тут і середньовічний срібний посуд, і велике блюдо з портретом польського короля Сігізмунда Третього, і перли. Поруч – жодної таблички з поясненням. Замість цього відвідувачам пропонують прослухати розповідь екскурсовода чи аудіозапис. Музейники кажуть, що саме так має виглядати музей майбутнього.

"В традиційному розумінні музей – це зібрання експонатів з номерками, з такими правильними підписами. А музеї ХХІ століття ставлять перед людьми, перед відвідувачами абсолютно інше завдання. Це створення образу, створення відчуття причетності до тієї події історії", – каже директор Національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко.

Дивіться також: "Ти ж козак". BBC зняла короткометражку про Хортицю

Серед перших глядачів експозиції: історики, митці та критики. Серед них і народний художник України Анатолій Гайдамака. Саме його роботи і надихнули хортицьких музейників до натюрмортної експозиції.

"Хотілося, щоб Запоріжжя стало брендом. При слові Запоріжжя всі б згадували якісь акценти. Музей флоту збудувати, це ясно. Треба, щоб Запоріжжя було Меккою. Треба, щоб сюди ходили кораблі туристичні", – каже народний художник України Анатолій Гайдамака.

Всього у Хортицькому національному музеї представили близько десятка таких картинних експозицій. Планують створити ще більше, однак тематику ще не обрали. Єдина проблема – аби вистачило місця, бо артефактів тут зберігається понад 28 тисяч.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
Новинський назвав звинувачення ГПУ "юридично нікчемними"
Наступний матеріал
У МЗС відреагували на намір РФ терміново вийти з Римського статуту

"Інколи я сам боюсь своїх знімків": у Києві презентували правдивий "Фронтовий альбом"

На острові Хортиця знайшли унікальний археологічний комплекс

"Ти ж козак". BBC зняла короткометражку про Хортицю

Як у заповіднику "Софія Київська" шукали велетенську писанку