04.09 в український прокат виходить "Владика Андрей" Янчука (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Стрічку про митрополита Андрія Шептицького покажуть на великих екранах. Уперше картину українського режисера Олеся Янчука "Владика Андрій", дивилися на цьогорічному Каннському кінофестивалі у позаконкурсній програмі, а з 4 вересня історична драма виходить у широкий український прокат.
  Масовий український глядач познайомиться з митрополитом Андрієм Шептицьким. Режисер Олесь Янчук, що знімав історичні картини і про Романа Шухевича, і про Степана Бандеру, і про голод 33-го, не міг оминути увагою захисника греко-католицької церкви. Зйомки картини затягнулися на роки через перебої у державному фінансуванні. Ще 2001-го роботу над фільмом благословив глава греко-католицької церкви Любомир Гузар. І от тільки зараз, з нагоди 17-ї річниці незалежності, картина таки виходить у широкий прокат. Творці запрошують усіх на прем`єру і кажуть: поп-корн з собою ліпше не брати. Бо історична драма ця вельми серйозна і проймає до глибини душі.

  Олесь Янчук, режисер: "Цей фільм, я думаю, для цілої України. І не тільки для України. І я думаю, що після цього фільму люди стануть добрішими, люди дістануть якесь моральне очищення".

  Творці фільму знають про митрополита усе - перегортали усі архіви. Кажуть, вмістити постать Шептицького у дві години неможливо. Намагалися показати найголовніше. Повернути митрополиту репутацію, котру роками упевнено чорнила радянська влада.

  Оксана Гайова, консультант фільму: "Не було ділянки у діяльності українського народу, до якої би не був причетний митрополит Андрей. Чи то були перші українські школи, чи то була справа університету, чи перші народні лічниці. Це може бути багато-багато фільмів про митрополита Андрея".

  Сергій Романюк, виконавець ролі Андрія Шептицького: "Коли ми приступили до цієї роботи, я відразу сказав, відверто,- я боюсь. Це надзвичайно велика постать, до якої не можна отак просто підійти і зіграти".

  Тільки у Києві фільм покажуть у семи кінотеатрах. Допрем`єрні покази уже відбулися у Львові та Івано-Франківську, де відзняли більшу частину матеріалу. За словами режисера, уже є запрошення на московський кінофестиваль "Кіношок" та зацікавлення з боку французької дистрибуторської компанії віддати Андрія Шептицького у світовий прокат.

  Ольга Петрів, Владислав Калінін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.29Мб)
  Попередній матеріал
  Загиблих у Мадридській авіакатастрофі ховатимуть на державному рівні
  Наступний матеріал
  Щонайменше двоє російських туристів загинули внаслідок ДТП у Китаї
  Теги:
  Loading...