5 канал

Віталій Кличко пообіцяв зробити з Києва "Смарт-сіті" – повна версія інтерв'ю

Київський міський голова Віталій Кличко у програмі "Погляд" на "5 каналі" розповів про скандальні забудови під Михайлівською площею та на Позняках, продаж алкоголю і муніципальну поліцію, та чому майбутнє за велосипедом

МИХАЙЛІВСЬКА ПЛОЩА – ЦЕ БУФЕРНА ЗОНА, І БЕЗ ПОГОДЖЕННЯ З ЮНЕСКО НІ ПРО ЯКЕ БУДІВНИЦТВО МИ НЕ МОЖЕМО ГОВОРИТИ

– Давайте почнемо з, певно, найрезонанснішої теми останніх днів – це ініціатива створити паркінг під Михайлівською площею. З цього приводу почалося одразу і заяв, і гучних якихось емоційних висловів і домислів, і критики і так далі. Серед того, що стало відомо ЗМІ. Це те, що проектується багаторівневий паркінг під буферною зоною Софії Київської, що все це загрожує історичним спорудам, створює проблеми грунтових вод, загрожує транспортним колапсом на період будівництва. І взагалі – все це без громадського обговорення. Розкажіть, будь ласка, на якому етапі ця ініціатива зараз, звідки вона взагалі з’явилася? І чому, на вашу думку, виник такий скандал навколо цього?

– В першу чергу, хочу сказати, що багато речей, які зараз відбуваються, надумані. І біля цих речей багато спекуляцій. Ми дійсно вивчаємо на сьогодні можливість будівництва підземного паркінга в тих місцях, де це можливо, які не забудовані. Це площі міста. Ми розглядаємо можливість і дали запит фахівцям вивчити можливість будування паркінга на Європейській площі, на Михайлівській площі, на Ленінградській площі, біля станцій метро. Ми розуміємо, бачимо, в якому стані сьогодні знаходиться транспортна система: багато автівок, які стоять де завгодно. І нам перед тим, як заборонити, потрібно дати альтернативу – де вони повинні паркуватися. Є світовий досвід дуже багатьох міст, навіть історичних: і Париж, і Мілан, і Рим, і Лондон, де такі сучасні підземні паркінги існують. Ми йдемо тим самим шляхом. І в цьому напрямку все те, що ви зараз назвали, є не більш ніж спекуляцією. Ми вивчаємо можливість, у першу чергу. Після того як спеціалісти дадуть свої висновки, ми зможемо презентувати. Що стосується Михайлівської площі, дійсно це буферна зона. І без погодження з ЮНЕСКО ні про яке будівництво ми не можемо говорити – це друге. Третє, однозначно – це повинно бути громадське обговорення, коли вже проект готовий, коли ми його можемо презентувати і вирішувати – ми реалізуємо цей концепт чи ні. І тому можу заявити офіційно – все те, що ми зараз маємо, не більш ніж спекуляції на цю тему. Ми вивчаємо це питання. Впевнений, що Київ повинен розвиватися. Ми повинні мати будь-яку можливість, але ні в якому разі не руйнуючи історичні речі, які знаходяться в Києві, відповідно до кращого досвіду всіх світових міст, про які я вже говорив.

ЕФІРНУ ВЕРСІЮ ІНТЕРВ’Ю ДИВІТЬСЯ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ ⟩⟩⟩

– Тобто я, якщо правильно зрозуміла, Михайлівська площа, Софійська площа не входять до переліку можливих варіантів, де будуть розглядатися проекти?

– Вона входить у перелік, де ми можемо, ми розглядаємо, але дали можливість фахівцям вивчити питання можливого будівництва. Але якщо це можливо буде. Тільки експерти, які можуть вивчити це питання, можуть дати відповідь: маємо можливість будувати чи ні. Після того як ми вивчимо, нам потрібно отримати дозволи ЮНЕСКО, після цього громадське обговорення. І тільки після цього ми можемо будувати. Зараз чутки, що вже будують, що приватизують площу, і навіть приватизують Михайлівський разом із площею. Я можу сказати: не більш ніж спекуляції на цю тему. А чутки коментувати... Я офіційно хочу сказати: ми розглядаємо можливість зараз вирішити транспортне питання, яке є в місті Києві. Все інше – не більш ніж спекуляції.

– Навчені гірким досвідом, скажімо так. Чому люди так напевно реагують, дуже гостро, саме тому, що дуже часто їх ставили перед фактом. Якщо це офіційна позиція, вона цілком зрозуміла. Єдине, що хочу уточнити: коли очікувати власне вердикту фахівців і можливої презентації проектів?

– В першу чергу, ключове наше завдання зробити все, щоб не було чуток. Зараз ми розуміємо, що зробити все, щоб було публічно, прозоро, зрозуміло. Зараз велика недовіра до всіх, до будь-якої гілки влади. І в першу чергу, наше завдання робити все публічно, відкрито. Тому ми відкриваємо все, у нас таємниць нема: ми відкрили документообіг, ми відкрили бюджет міста, ми відкрили мерію, ми відкрили комісії. Ми звертаємося до громадськості, до журналістів: приходьте, вивчайте, радьте, будь-ласка. Нам нема чого ховати в цьому напрямку. Прозорість і звітність перед громадою – це один із ключових наших пріоритетів. І в цьому напрямку нас не можуть звинуватити, що ми щось ховаємо.

5 канал

Я НЕ ЗНАЮ, ЯК ЦЮ ВОДОЙМУ МОЖНА НАЗВАТИ ОЗЕРОМ. КАЖУТЬ, ЩО ТАМ БОБРИ ЖИВУТЬ. БУДЬ ЛАСКА, ПОКАЖІТЬ ЦИХ БОБРІВ

– Тоді підемо далі: скажімо, по тих скандалах, які, можливо, є плодом спекуляції, а, можливо, все ж таки, і в інший бік. Знаєте, кажуть, що у столичних градоначальників є така карма – скандальні забудови. У кожного з попередніх мерів була своя історія, у вашому випадку – це КП "Житлоінвестбуд". Пов’язано чимало було, скажімо так, неоднозначних скандальних історій із забудовами. Починаючи з того, що біля зоопарку протестували, потім Національний авіаційний інститут – там була суперечлива забудова. Найсвіжіша історія – це Позняки, і плани звести багатоповерхівку на місці водойми. Люди там протестують, люди там збираються і навіть виникають сутички. В цьому контексті, знову ж таки, виникає питання щодо керівництва цього комунального підприємства. У цього керівника його – Вячеслав Непоп – сплив термін контракту, здається, на початку цього року, він був пролонгований. Поясніть, будь ласка, на яких підставах був пролонгований, чому не відбулося прозорого конкурсу на цю посаду? І власне внесіть ясність в усі ці незрозумілі моменти, пов’язані з скандальними забудовами.

– У мене нема зобов’язання однозначно по всіх напрямках робити офіційні конкурси. Там, де є можливість, ми робимо. Там, де нема фахівців, ми робимо, але з мого власного досвіду можу охарактеризувати пана Непопа, як людину яка... Якщо більше таких людей буде, які беруть завдання, які дійсно виконують напрямки. І він є фахівцем, тому що про скандальний всі знають, а ніхто не знає, що Непоп взяв на своє підприємство за рік відбудувати, збудувати знову з нуля і здати в експлуатацію кінотеатр "Жовтень". Про це ніхто не знає, всі кричать про якісь об’єкти, але можу сказати – великий нігілізм і протести до того, що будується. Хочу звернути ще раз вашу увагу: ми все робимо відкрито, прозоро, щоб не було ніяких питань. Що стосується будівництва зараз на Позняках. Ця територія для забудови, ми знаємо. Ви кажете, багатоповерхівки. Харківський масив – там же немає будинків, де один чи два (поверхи – 5.ua). Там багато багатоповерхових, це будівництво було зроблене, проголосувала Київрада. Пан Ляшко вийшов і почав казати: "Ні в якому разі ми не дамо". Але забув, що депутати його фракції також голосували прозоро в сесії минулого скликання для того, щоб виділити цю ділянку. Ми робимо все прозоро. Добре, якщо є протистояння, ми вивчаємо, робимо комісію – будь ласка, вивчайте. Я хочу сказати, багато політичних сил намагаються будь-яке питання роздути. Тобто вони захищають – "поряд знаходиться велике озеро". Я не знаю, як цю водойму можна назвати озером, кажуть, що там бобри живуть. Будь ласка, покажіть цих бобрів, покажіть, будь ласка... Там кажуть, що...

– Там пан Олег Ляшко навіть їх рятувати зібрався.

– ...вони з Червоної книги. Ну я не знаю, як можуть там... Будь ласка, покажіть. Я можу таку гарну річ сказати: вулиця Декабристів, де я жив з 1986 року з родиною, одна із перших вулиць, яка знаходиться на Лівому березі, там, де зараз Харківський масив. Всі ці луги були віддані під забудови ще багато років тому. І Харківського масиву взагалі не було там, були луги, озера і так далі. Я пам’ятаю, ще хлопчиком там бігав. Якщо ця територія виділена для того, щоб Київ розвився, ми можемо це робити і це стоїть по всіх документах. Якщо є питання: чому порушуємо якісь речі? Будь ласка, нам нема чого ховати, ми робимо це прозоро, давайте сідати і за круглим столом вирішувати це питання. В цьому напрямку я ще раз хочу сказати – є різні думки? Давайте сідати, шукати компроміс, а ні в якому разі це не повинно бути протистояння чи якісь демонстрації. Призупинили, запрошуємо всіх, сідаємо вивчаємо. Є претензії до документів, я можу сказати, що це питання по цьому озеру виглядає дуже дивно. Кажуть про Червону книгу, про тварин, які там живуть. Ідемо разом, поїхали, подивимось, як це виглядає, які будинки стоять поряд? Ну дійсно, може бути хтось там незадоволений, що щось поряд будується, але давайте говорити: де ми можемо будувати? Київ повинен розвиватись. Я впевнений у тому, що ні в якому разі ми не повинні забудовувати історичну частину міста. Не зіпсувати його зовнішній вигляд. Ми повинні передати нашим наступним поколінням те, що нам дісталося – історичні цінності нашого міста. Це ключове завдання. Ми ні в якому разі не повинні знищувати парки, ми ні в якому разі не повинні знищувати зелені зони. Але ті території, які заплановані під забудову… Вибачте, будь ласка, біля так званої водойми стоїть повністю масив і кажуть, що... Більш того, якщо люди турбуються цим, чому вони не облаштували це, нічого не зробили? А коли почалось будівництво, почались процеси. Тобто спірне питання – нема питань. Давайте сідати і обговорювати і шукати шляхи виходу.

Facebook / Кличко - мер

ЗАРАЗ КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ, НА ЖАЛЬ, ПОГІРШИЛАСЯ. ЗА ОФІЦІЙНОЮ СТАТИСТИКОЮ 80% ПОРУШЕНЬ ЗАКОНУ – В СТАНІ ПІД ВПЛИВОМ АЛКОГОЛЮ

– Ще одне суперечливе питання: боротьба столичної влади з МАФами – малими архітектурними формами. І на даному етапі вона знаходиться на етапі заборони продажу алкоголю в цих МАФах. Що маємо? Маємо протести під КМДА, маємо позови в суди, маємо Антимонопольний комітет, який оцінює це рішення з точки зору законності. І в кінці травня обіцяє вердикт. А що буде, якщо Антимонопольний комітет і суди стануть на бік бізнесу? А таке можливо, адже власники МАФів кажуть, що "ми маємо ліцензії, а ви нас позбавляєте доходу".

– Знаєте, посада мера – це дійсно виклики, кожен день іти вирішувати конфліктні проблеми. Ти нічого не робиш – поганий, ти робиш – також поганий. Але перед нами стоять завдання: нам делегували кияни право відстоювати їх інтереси. Сотні тисяч звернень громадян, що стосується МАФів, які на сьогодні стоять де завгодно і псують зовнішній вигляд міста. Це інше питання, ми зараз розробляємо карту розміщення цих МАФів, де вони можуть... Вони повинні нормально виглядати і стояти не де завгодно, а тільки на визначених місцях – це перше питання. Друге питання – заборона продажу алкоголю в МАФах. Багато звернень киян, що стосується розливайок, що стосується вживання алкогольних напоїв у всіх публічних місцях і так далі, для того, щоб це припинити. Більш того, я маю офіційну статистику: зараз криміногенна ситуація, на жаль, погіршилася. І офіційна статистика – 80% порушень закону в стані під впливом алкоголю. В цьому напрямку кияни просять – будь ласка, припиніть продаж алкоголю. Ми робимо, і робимо так, використовуючи світовий досвід. Якщо ми хочемо стати європейською країною, де завгодно продавати алкоголь в європейських країнах неможливо. Більш того, ми підготували законопроект: обмеження продажу алкогольних напоїв після 23 години – це також європейська практика. Вибачте? Будь ласка, ми хочемо жити по європейських стандартах, але одночасно хочемо робити все, що захочемо – так не вийде. Давайте починати з себе: хочемо жити по європейським стандартам – дотримуватися європейських стандартів. Це міжнародна практика. В цьому напрямку, я можу сказати, є обмеження, і ми діємо виключно в інтересах киян, більшості киян. Дійсно хтось незадоволений, тому що велика кількість виручки з продажу алкогольних напоїв... Давайте вирішувати: чи ми будемо продавати алкогольні напої, чи обмежувати.

– Ваша мотивація зрозуміла, але все ж таки питання в тому, що якщо Антимонопольний комітет або судові рішення заблокують це ваше розпорядження, що буде далі? Як ви будете реагувати?

– Я впевнений в тому, що і Антимонопольний комітет, і судові рішення повинні, в першу чергу, відштовхуватися від інтересів міста, більшості киян, а не від тих людей, які сьогодні вирішили, що їм потрібно робити бізнес. До мене звертаються: "Якщо ви зносите МАФ, а, вибачте, я годую... бо я не хочу тут стояти". Ми кажемо: "Можемо перенести в інше місце". "Ні, я хочу стояти тут". Давайте, гарне місце Хрещатик, понаставимо МАФів, багато людей ходять, будемо підтримувати малий бізнес із цього боку. Ні. В першу чергу, демократія – це диктатура закону. І більшість киян сьогодні потребує навести лад з продажем алкогольних напоїв, що стосується МАФів і так далі. Один гарний приклад я можу вам навести, дуже цікаво. Пам’ятаєте, кав’ярні протестували?

– Пересувні, ви маєте на увазі?

– Пересувні кав’ярні протестували. За весь минулий рік – у нас кав’ярні стоять де завгодно, так їх багато – надходження в бюджет міста Києва 200 тисяч гривень. Ми зробили аукціон тільки в центрі міста, тільки в центрі нульова зона – отримали з цього аукціону, тільки з нульової зони 10 мільйонів. Ми систематизуємо роботу, щоб вони не конкурували між собою, для того щоб вони офіційно працювали і наповнили бюджет міста. Робимо все прозоро і відкрито – це наше ключове завдання. Я ще раз хочу наголосити, все що ми робимо, ми не робимо ніяких таємниць. Ми хочемо навести лад і систематизувати всю роботу в місті, щоб наше місто використовувало ті великі потенціали, які воно має. І в цьому напрямку наводити лад на вулицях – і з паркуванням, і з торгівлею. І тільки отримавши гроші в бюджет, ми маємо інвестувати зараз. І в ремонт вулиць – ремонтуємо 44 вулиці, і вкладаємо гроші в інфраструктуру міста, і зараз в енергозбереження, і в напрямок "Смарт-сіті". Ми сьогодні використовуємо будь-яку можливість для того, щоб змінювати, щоб люди бачили, що зміни в місті відбуваються. Непроста робота. Я розумію, багато критики, є люди, які незадоволені, але я презентую те, що ми робимо і, вибачте будь ласка, ключове наше завдання – ми хочемо бути сучасною країною, європейською країною, з європейськими стандартами життя. Давайте всі разом над цим працювати. У мене МАФів нема, в мене нема кав’ярень, у мене нема інтересів, у мене єдиний інтерес – я хочу жити не в Німеччині, не в Сполучених Штатах, я хочу жити в Києві. Але за тими ж стандартами, за якими живуть у розвинених країнах світу.

Facebook / Кличко - мер

МУНІЦИПАЛЬНА ПОЛІЦІЯ НЕ ПОВИННА БУТИ ТІЛЬКИ ВИКЛЮЧНО ПІД ОДНЕ МІСТО, ПІД КИЇВ. ЦЕ ПОВИННІ БУТИ МІСТА-МІЛЬЙОННИКИ

– І в Києві безпечному. Ви на цьому наголосили буквально днями і от в якому контексті, що Київ потребує муніципальної поліції. Детальніше про те, як ви це бачите? Чому, на вашу думку, от з тим криміногеном, про який ви згадували, не вдається впоратися нашій реформованій поліції? Як буде формуватися муніципальна і в чому її специфіка?

– Муніципальна поліція працює достатньо ефективно. Також використовується досвід інших країн – і Німеччини, і США. І та міліція, яка звітує перед громадою, та, яку підтримує громада, можу вам такий приклад навести. Зараз до нас звертаються… місто турбується за свою безпеку і допомагає поліції. Ми купуємо велосипеди, зараз будемо передавати для патрульних, які в літній період можуть також більш оперативно і ефективно працювати. Ми зараз знаходимо кошти на форму поліції, яка також до нас звернулася з проханням допомогти. Ми робимо все можливе, допомагаємо і квартирами, але очікуємо більш ефективної роботи. На жаль, криміногенна ситуація показує, що не все вдається тримати під контролем. І більш ефективна боротьба з незаконною торгівлею, і більш ефективна боротьба повинна бути в напрямках, що стосується наведення ладу, штрафування за паркування. І досвід світовий показує, що муніципальна поліція набагато більш ефективна, ніж вертикаль поліції. Дійсно, що стосується карного розшуку, що стосується вертикалі, це залишається за поліцією загального значення. Але паркування, штрафування, наведення порядку в місті – це функції муніципальної поліції. Ми готові взяти на себе це.

– Це буде окремий набір, окремий конкурс, чи це буде якийсь підрозділ?

– Це буде окремий підрозділ, який відповідальний за окремі напрямки, що стосується паркування, що стосується штрафування, що стосується незаконної торгівлі. Такі напрямки, які виключно міська проблематика.

– Коли очікувати запровадження цієї муніципальної поліції? Поки що це на рівні ідеї, я так розумію?

– Поки що ідуть дебати, наші юристи прописують законопроект, він повинен пройти через Верховну Раду. Я впевнений в тому, що ця поліція не повинна бути тільки виключно під одне місто, під Київ. Це повинні бути міста-мільйонники, там, де дійсно громада потребує відповідних дій від органу, який відповідальний за наведення порядку у великих містах.

Facebook / Кличко - мер

МИ ПРИЙДЕМО ДО ЦЬОГО, ЩО НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ ВЕЛОСИПЕД СТАНЕ НАБАГАТО ПОПУЛЯРНІШИМ ВИДОМ ПЕРЕСУВАННЯ

– Віталій, ви і велосипед. Насправді незважаючи на ту прикрість, яка відбулася, це був дуже…

– Що відбулось?

– Ну такий кульбіт відбувся, але насправді…

– Скажіть, будь ласка, я не знаю жодної людини, яка не їздить на велосипеді і не падає.

– І не падає. Насправді я хотіла сказати про те, що це був красивий прогресивний європейський приклад, нормального європейського чиновника.

– Чому був?

– Але, окрім того, ви ще мали можливість власне оцінити на собі, наскільки Київ пристосований і комфортний для учасників дорожнього руху на велосипедах. Як з точки зору інфраструктури, так і з точки зору інших учасників руху: автомобілістів, пішоходів, ваші враження? І першочергові, можливо, кроки в зв’язку з цим?

– Ви знаєте, дійсно я вже на велосипеді їжджу не перший рік, але не знав, що такий буде великий резонанс, коли я взяв – я на спортивному їжджу – але зараз взяв такий для пересуванням містом. Великий резонанс і дійсно набагато комфортніше, ми бачимо, особливо в центрі міста, стоять великі пробки, і на велосипеді набагато швидше. Ви праві в тому, що нам потрібно розвивати велосипедну інфраструктуру. Був у багатьох європейських містах, там де дійсно велика кількість людей, які живуть в місті, кажуть: "Чому ми повинні купувати машину, платити за парковки" і так далі. Ми прийдемо до цього, впевнений, що найближчим часом велосипед стане набагато популярнішим видом пересування. Для цього нам потрібно зробити інфраструктуру – велодоріжки. Ми минулого року відкрили велодоріжки. Першу одну таку з Троєщини до Європейської площі. Але це початок, зараз ми розробили план-схему 600 км у місті Києві велодоріжок, яка буде реалізована в наступні роки. Зараз розглядаємо можливість, щоб ці доріжки були також і в центрі міста, виділяємо окремі смуги. Але для того щоб вони ефективно працювали, нам потрібно навести лад, в першу чергу, з автівками, які кидають де завгодно. Кожний водій думає, "чому я повинен десь на парковку ставити свою автівку і платити за це якісь гроші, коли я можу безкоштовно кинути де завгодно і мені за це нічого не буде". Тому до цього ми рухаємося. Зараз до кінця року ми ще декілька велодоріжок відкриємо, одна з яких з Оболоні до центру. Зараз на Подолі, в центрі розглядаємо можливість і впевнений, що до кінця сезону будуть велодоріжки відкрито. Ми відкриємо зараз ті ж самі... пан Непоп, якого ви пам’ятаєте, взяв на себе зобов’язання і відкриє, його підприємство відкриє оновлений велотрек з "вау-ефектом". Знаєте, що таке “вау”?

– Розкажіть.

– Ті люди, які там були до того, прийдуть і скажуть: "Вау, що це таке, як це класно". І мені потрібні люди, які не тільки говорять, які не тільки критикують, які працюють! Вибачте будь ласка, на мені велика відповідальність, а не як я гарно розповідаю про якісь ці речі. Від мене очікують ту роботу, що Київ буде змінюватись. І ми дуже раді, що ми зараз будемо запускати Поштову площу, і ми зараз будемо запускати велотрек оновлений, з парковкою, сучасний, з школою для дітей. Ми дуже раді, що зараз ми будемо відкривати 44 дороги, в яких зроблено вже капітальний ремонт з перекладом всіх комунікацій. Від мене очікують дій, змін, а не якісь там оголошення чи гарних звернень. І це моє ключове завдання. В цьому напрямку є пріоритети: і велонапрямок для мене, не тільки як для людини, що полюбляє велосипед, для людини, яка живе у місті. Я знаю, що це зручно, комфортно, швидко. Пропоную і сподіваюсь, що велосипед стане в найближчі часи одним із таких ключових засобів пересування по місту.

Facebook / Кличко - мер

ЛУЦЕНКО РОЗУМІЄ, ЯКЩО НА ПОСАДІ ГЕНПРОКУРОРА ВІН НЕ ВПОРАЄТЬСЯ ІЗ ЗАВДАННЯМИ, ЯКІ БЕРЕ НА СЕБЕ, ПОЛІТИЧНОГО МАЙБУТНЬОГО У НЬОГО НІКОЛИ НЕ БУДЕ

– Ну і наостанок, питання до вас буде вже не як до міського голови, а як до політика в тому числі, оскільки ви є головою партії Блок Петра Порошенка "Солідарність". Лідер парламентської фракції БПП у парламенті Юрій Луценко претендує на посаду Генерального прокурора. І насправді процедурно не все так однозначно, потрібно змінювати закон. Хочу у вас запитати вашу думку щодо таких перспектив.Чи можна побачити голоси депутатів, орієнтованих на вас, квота УДАРуу фракції БПП з відповідними голосуваннями?

– Я впевнений, що група УДАР фракції БПП підтримає Юрія Луценка. Чому? Я можу пояснити. Велика критика між людей. Поспілкуйтеся, будь ласка, кожен політик б’є себе в груди і каже: "Боротьба з корупцією". І це вже викликає посмішку у людей, вони кажуть: "Це ілюзія". Скажіть, будь ласка, хто відповідає за порушення закону, кого посадили? Хто зараз у в'язниці? Очікування велике і від прокуратури, яка повинна чітко триматись закону, очікування на більш ефективні дії. На жаль, на сьогодні таких дій немає, і можна філософськи чи аналізувати ситуацію. Юрій Луценко політик, він не прокурор і він несе політичну відповідальність, і він розуміє, якщо на цій посаді він не впорається з завданнями, які бере на себе, політичного майбутнього у нього ніколи не буде. Це, як кажуть американці: "one way ticket", квиток в одну сторону, "пан чи пропав". Він повинен показати результат. І я сподіваюся, що сьогодні бере на себе таку відповідальність, він повинен бути... "авгієві конюшні" почистити, показати роботу. Інакше – у нього не так багато часу, максимум півроку – після цього, якщо він не матиме чим звітувати, його політично вже не буде. Не буде довіри і не буде ніяких політичних перспектив. Тому в цьому напрямку я підтримую ідею очолити напрямок прокуратури, організації, яка охороняє закон, яка повинна дотримуватись закону, людиною, яка має політичну складову.

Яна Конотоп, "5 канал"

ЕФІРНУ ВЕРСІЮ ІНТЕРВ’Ю ДИВІТЬСЯ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ ⟩⟩⟩

Попередній матеріал
Савченко заповнила в СІЗО документи на екстрадицію – адвокат
Наступний матеріал
СБУ впіймала на хабарі керівника виправної колонії на Харківщині
Теги:
Loading...
Проекту будівництва паркінгу на Михайлівській площі не існує - заступник Кличка

Проекту будівництва паркінгу на Михайлівській площі не існує - заступник Кличка

Кличко прокоментував інформацію про будівництво паркінгу на Михайлівській площі

Кличко прокоментував інформацію про будівництво паркінгу на Михайлівській площі

Кличко пересадить столичних поліцейських на велосипеди

Кличко пересадить столичних поліцейських на велосипеди

"Київ не повинен перетворюватися на "наливайку" - Кличко заборонив алкоголь у МАФах

"Київ не повинен перетворюватися на "наливайку" - Кличко заборонив алкоголь у МАФах

Кличко призначив нового в.о. головного архітектора Києва

Кличко призначив нового в.о. головного архітектора Києва

5 канал - трансляція наживо