Зростання цін уповільниться восени,- експерти

  9,7% за три місяці. І це в умовах річного прогнозу у 9,6. Таким невтішним є рівень інфляції в Україні. Основного цінового удару зазнала продуктова група - в середньому з початку року продукти харчування подорожчали на 10 - 30%.
  Інфляція, агрофляція, і нарешті стагфляція - цими словами  пересічного українця вже не злякаєш. Спільне в них одне - зростання цін. Щомісяця інфляція зростає приблизно на 3%. Президент України Віктор Ющенко зазначає - ця негативна тенденція наразі не має підстав для змін.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Інфляція у 9,7 - основна загроза - треба багато зробити - те що вже зроблено - не дієво".

  Держкомстатистики за перший квартал цього року констатує найбільше зростання цін за такими позиціями: найбільше зросли у ціні фрукти - на 32,6% та олія - з початку року на 26,7%. М`ясо - на 17,2%, хліб - на 10,3, цукор - на 9%. Споживачі б`ють на сполох, уряд тягне з переглядом офіційних показників, однак міжнародні економічні радники вбачають у таких цінових стрибках навіть позитив для України. 

  Леонід Козаченко, генеральний директор АКУ: "В такій ситуації виграють торгівля, програють виробники, десь посередині трейдери. але найбільше звичайно страждає суспільство".

  Та жодні переможці не бувають без переможених. І чиновники не втрачають можливості про них згадати.

  Петро Порошенко, голова ради НБУ: "Дорожчають продукти та тарифи. І соціальнонезахищені верстви населення бідніють більш стрімкіше, аніж уряд може робити якісь там виплати". 

  За експертними оцінками, зростання цін уповільниться лише з осені. Розмір інфляції усі прогнозують різний - утім менше 17-ти відсотків за результатом року ніхто з економістів не називає.

  Вікторія Луцько, 5 канал
  Попередній матеріал
  Сербія робить перший крок до вступу в ЄС
  Наступний матеріал
  ТВК визначив порядок розміщення блоків і партій у бюлетені на виборах до Київради
  Теги:
  Loading...