Президент України Володимир Зеленський ветував законопроєкт №9437 про виділення додаткових 573,9 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду.
Про це спочатку стало відомо з картки закону на сайті Верховної Ради. Пізніше народний депутат Ярослав Железняк оприлюднив у Telegram сам текст вето.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Вважаю, що зусилля всіх державних органів та органів місцевого самоврядування мають бути спрямовані на прийняття життєво необхідних рішень, насамперед тих, що наближають перемогу України, тож пропоную закон відхилити", – пояснив у свої пропозиції глава держави.
Железняк уточнив, що вето буває технічне, і тоді в документ вносять правки, а буває повне – тоді закон відхиляють загалом. У цьому випадку йдеться саме про другий варіант. Тож аби його подолати, необхідно зібрати понад 300 голосів нардепів, що "звичайно, нереально".
Національний музей Голодомору-геноциду було створено наказом Кабміну 8 липня 2009 року. Фактичне відкриття музею відбулося у серпні 2009 року. Перша черга комплексу зведена у 2008 році. Друга черга почала будуватися лише у 2017 році.
Під час вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні 28 листопада 2020 року президент Зеленський доручив уряду профінансувати завершення комплексу. 27 листопада 2021 року він заявив, що у 2022-му друга черга музею Голодомору має бути побудована.
Нині у планах завершити усі роботи до кінця 2023 року. Оскільки територія є охоронною зоною Київо-Печерської лаври, проведення будівельних робіт було узгоджено з ЮНЕСКО. Архітектором і автором проєкту є Андрій Миргородський.
Як повідомляв 5.UA, Сенат Італії визнав Голодомор геноцидом українського народу.
Дивіться також: Голодомор без цензури: як батькам варто розповідати дітям про геноцид
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.