Фінансування
Фінансування sockraina.com

Здешевшання гривні: у НБУ пояснили, що впливає на валютний ринок

  Співпраця з МВФ не має впливу на курс гривні, запевняє регулятор

  Зміщення графіка отримання Україною фінансування за програмою з МВФ на сьогодні жодним чином не впливає на валютний ринок країни. Про це заявив заступник керівника НБУ Олег Чурій під час традиційної наради з керівниками найбільших банків, передає УНІАН

  За словами Чурія, на ринок впливають обсяги надходжень від експорту і психологічні чинники.

  "Спостерігається зростання обсягів імпорту на тлі пожвавлення економіки. Крім того, спекуляції в ЗМІ щодо очікуваної восени девальвації гривні впливають на настрої населення, що у вересні вже збільшило обсяги купівлі іноземної валюти, незважаючи на тенденції, які спостерігалися з початку року", - прокоментував заступник керівника Нацбанку.

  Водночас, він додав, що НБУ планує продовжити поступову валютну лібералізацію.

  Як відомо, з кінця серпня цього року в Україні періодично спостерігається підвищений попит на валюту. Це змусило Нацбанк після майже двомісячної перерви вже чотири рази вийти на міжбанк з інтервенціями, під час яких регулятор продав банкам понад 100 млн дол.

  Так, 27 вересня середньозважений курс гривні на міжбанку становив 26,47 грн/дол., тобто з початку місяця гривня суттєво здешевшала. Згідно Держбюджету 2017, середньорічний курс гривні перебуває на рівні 27 грн/дол.

  Також додамо, що Держбюджет-2018 передбачає курс на рівні 30,1 грн за долар.

  Попередній матеріал
  "Я, робот": Intel створила чіп, що імітує роботу людського мозку
  Наступний матеріал
  Одна з найбільших авіакомпаній Європи Ryanair скасовує 18 тис.рейсів – ЗМІ
  Loading...