Пенсія
Пенсія strana.in.ua

"Збанкрутувала в багатьох країнах": Ганущак розповів про недоліки та ризики накопичувальної пенсійної системи

  Читайте по-русски
  Вкладати в ресурси 40 років неможливо, тому що кожні 20 років – глобальна криза, і знецінюються, перш за все, довгострокові вкладення, наголосив Ганущак

  Директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак розповів, що накопичувальна пенсійна система виявилася невигідною і збанкрутувала в багатьох країнах світу, які її ввели. Про це Ганущак повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24".

  "Накопичувальна система фактично збанкрутувала майже у всіх країнах світу. Вкладати в ресурси 40 років неможливо, тому що кожні 20 років – глобальна криза, і знецінюються, перш за все, довгострокові вкладення. Крім того, для контролю потрібен серйозний державний апарат, і фонди хочуть заробити. Обов'язкова накопичувальна система – це приблизно 7 відсотків від усіх вкладів людей, це дуже дорого", – сказав Ганущак.

  За його словами, у всьому світі люди переходять на умовно накопичувальну систему, "яка має накопичувальні і солідарні позитиви".

  "Солідарні нікого не збанкрутять, плюс завжди зберігається співвідношення між тим, скільки заробляв, і тим, скільки отримуєш на пенсії. Ми зараз копіюємо гірші системи, які намагаються на нас відпрацювати, страховики на нас ще не заробили. В Україні застосовують збанкрутілі системи, від яких все давно відмовилися", – заявив Ганущак.

  Попередній матеріал
  "Не українець, але вважав честю воювати з агресором": стало відоме ім'я медика, який загинув від підлої атаки ворога
  Наступний матеріал
  Економіст пояснила, чому запропонований варіант системи накопичування пенсій не може працювати в Україні
  Теги:
  Loading...