www.rbc.ua/ukr

Зарплати українців суттєво впали через економічну кризу, спровоковану пандемією, – дослідження ЗМІ

  Читайте по-русски
  Міжнародний валютний фонд дає невтішний прогноз щодо майбутнього української економіки

  Пандемія коронавірусу і карантин спровокували економічну кризу. Саме через це оплата праці громадян суттєва впала. Коли чекати повернення на зарплатний рівень 2019 року?

  Кабінет міністрів повідомив, що розглядає два сценарії розвитку економіки України в найближчі роки – оптимістичний і кризовий. Як кожен з них може вплинути на рівень зарплат в Україні? 

  Якщо вдасться швидко зупинити COVID-19 – буде привід для оптимізму. Тоді, за прогнозами Кабміну, економіка почне підніматися з колін уже восени, і в період 2021-2024 ВВП зростатиме приблизно на 5,4% щороку.

  Кризовий сценарій доведеться застосувати, якщо почнеться друга хвиля пандемії і поглибиться глобальна економічна криза. У такому випадку ВВП України в 2021 році впаде десь на 5-7% і в 2022-2024 зростатиме повільно – лише на рівні 2,5% щорічно.

  Міжнародний валютний фонд дає невтішний прогноз щодо майбутнього української економіки. МФВ передрікає падіння ВВП аж на 8,5% цього року, а в наступному – зростаня лише 1,1%.

  Всі ці сценарії досить умовні, бо ситуація з коронавірусом в Україні змінюється дуже динамічно. Але треба серйозно зважати на відсотки ВВП, бо саме від цього залежить зростатиме чи ні реальна заробітня плата в Україні.

  "Під час глобальних криз слабкі економіки стають ще слабшими. Натомість сильні – сильнішими. На жаль, Україна має слабку економіку, тому її падіння може бути одним із найвищих у світі", – каже експерт Андрій Новак. 

  Також, Новак акцентує увагу на те, що в Україні був запроваджений один із найжорсткіших режимів карантинних обмежень, що, звісно, суттєво вплинуло на економіку.

  "Це призвело до повної зупинки цілих галузей – зокрема, транспорту, громадського харчування, туризму та інших. Відповідно, у цих сферах підприємства були змушені звільняти працівників, скорочувати зарплати. Загалом, відновлення в Україні докарантинного рівня зарплат відбуватиметься по мірі збільшення доходів підприємств. Це може тривати від трьох місяців до року", – розповідає Новак. 

  Багато експертів називають ще менш оптимістичні терміни. Бо падіння рівня зарплат було дуже суттєвим.

  За даними Держстату, протягом 2019 року середня зарплата українців стабільно зростала. І на початок карантину у березні-2020 вона складала 11 446 гривень на місяць (у березні-2019 було 10 237 гривень). Але вже у квітні середня зарплата зменшилася майже на 10% до 10 430 гривень, а за травень буде ще нижча.

   

     Попередній матеріал
  Російські найманці 10 разів відкривали вогонь у бік українських позицій: один військовий поранений
  Наступний матеріал
  У Трампа "геніальна" ідея боротьби з COVID-19: доручив зменшити кількість тестів
  Теги:
  Loading...