Податкова реформа
Податкова реформа Фото dengi-info.com

Законопроєкт 1210 є "податковою бомбою уповільненої дії" – металурги

  Читайте по-русски
  Експерти впенені, що тепер виграє Росія, в якій податки на видобуток залізної руди майже в десять разів нижчі, ніж в Україні

  Українські підприємства опинилися під податковим тиском, вважають провідні українські експерти. Обіцяні реформи, на їхню думку, не допомагають вітчизняному бізнесу, а навпаки – затискають його в податкових лещатах. Про таке пише видання "Сегодня".

  На криворізьких гірничо–збагачувальних комбінатах заявляють, що першими під удар потраплять десятки тисяч людей. Адже через спроби парламенту підвищити ренту на видобуток залізної руди майже в 4 рази ГЗК не зможуть конкурувати на світових ринках, сказано в повідомленні.

  Наприклад, Інгулецький кар'єр – найбільший у Європі. Десятки мільйонів тонн залізної руди щорічно тут вивозиться на поверхню. На цій сировині, добутій поблизу Кривого Рогу, працюють підприємства не лише в Україні, а й у Європі і Китаї.

  Але замість боротьби з конкурентами на міжнародних ринках, на Інгулецькому гірничо-збагачувальному комбінаті тепер думають, як побороти наслідки податкових нововведень, пише "Сегодня".

  "На сьогоднішній день трудові колективи Кріворожжя досить стурбовані ситуацією щодо того, що це може зачепити безпосередньо кожного працівника – за соціальними програмами, за програмами, які пов'язані з персоналом. Нам це дуже неприємно і незрозуміло. Ми змушені вимагати того, що думка гірників усе таки має враховуватися при формуванні таких законів, при їх розгляді", – заявляє генеральний директор ВАТ" Інгулецький гірничо–збагачувальний комбінат "Олександр Герасимчук.

  Йдеться про те, що парламент планує збільшити ренту на видобуток залізної руди. Для Інгулецького гірничо–збагачувального комбінату вона зросте майже в 4 рази і стане найбільшою в світі. Законопроєкт 1210 промисловці вже назвали вбивцею національного виробника. Автори документа не порадилися ні з великим бізнесом, ні з малим, кажуть фахівці.

  "За нашими найскромнішими оцінками, додаткові витрати наших підприємств складуть 8,5 млрд на рік. Для багатьох компаній це буде непосильним збільшенням і призведе до того, що і галузь втратить, і трудові колективи", – говорить голова асоціації металургів України Сергій Бєлєнький.

  Керівники різних підприємств кажуть, що такі податки їх задушать. А це означає, що і держава не отримає грошей до бюджету – мільярди гривень податків, які сьогодні платять промисловці. І це може вбити економіку, кажуть фахівці. При цьому, впевнені експерти, виграє Росія, в якій податки на видобуток залізної руди майже в десять разів нижчі, ніж в Україні.

  "Гірничорудна продукція стане абсолютно неконкурентоспроможною. Ухвалення цього законопроєкту призведе до того, що ставлення ренти до комерційного прибутку в українських підприємств буде в десять разів вище, ніж у російських. Це свідчить про те, що ми втратимо наші ринки, і вони будуть діставатися саме російським виробникам", – вважає президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

  Крім Росії, яка може швидко зайняти місце України на світових ринках, уже радіють Австралія, Бразилія і Китай – у цих країнах податки на руду теж значно нижчі за ті, які пропонують українські депутати, нагадує "Сегодня".

  У свою чергу, фахівці, аналізуючи податкову реформу, яку зараз розглядають в парламенті, складають сумні прогнози. Чотири законопроекти на цю тему вже охрестили "податковою бомбою уповільненої дії". Вона вразить і малий бізнес, і важку промисловість. А ще – неминуче – споживачів, пересічних українців.

  Попередній матеріал
  Американські демократи просять Пентагон розслідувати затримку військової допомоги Україні
  Наступний матеріал
  "Генпрокурор 100% людина Зеленського": такі висловлювання можуть похитнути довіру до прокуратури і правосуддя в Україні – "ЄС"
  Теги:
  Loading...