Богдан Данилишин
Богдан Данилишин 5 канал

Законопроект "Купуй українське" не суперечить умовам Асоціації з ЄС і СОТ, усе можна вирішити – НБУ

Україна має захищати внутрішні ринки, однак цей захист має бути розумним, кажуть у Нацбанку

Законопроект "Купуй українське" (№7206) не суперечить умовам Асоціації з ЄС і СОТ, усі суперечки легко вирішуються. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" висловив голова Ради НБУ Богдан Данилишин. 

"Я не бачив серйозних висновків, які говорять про те, що закон заперечує умові про Асоціацію України з Європейським Союзом чи навіть вимогам Світової організації торгівлі. Всі, хто говорять, що він суперечить у тих чи інших вимогах, ці суперечки легко усуваються і згладжуються", – зазначив Данилишин.

Він також застеріг, що захист внутрішнього ринку має залишатися питанням номер один для України.

"У нас може дійти до крайнощів, що одні будуть захищати експортерів вітчизняної продукції, інші – захищатимуть інтереси імпортерів, які мають свою продукцію для внутрішнього ринку України і мають тут свої інтереси. Звичайно, Україна – це великий ринок, це 42 млн населення. Це великий економічний простір, який розглядають у тому числі наші конкуренти як можливу економічну експансію на території нашої країни. Всі зараз обороняються. Подивіться – Сполучені Штати Америки, європейські країни, які захищають внутрішні ринки. Ми не повинні бути тут винятком, але – розумний захист. Розумна тактика, розумна стратегія дій", – підкреслив голова Ради НБУ.

Також він зазначив, що більшою мірою підтримує відповідний законопроект.

"Я, у принципі, на 90% згідний з тими позиціями, які є в законі, який зараз розглядається у Верховній Раді. Він має бути доопрацьований з урахуванням думок як національних, так і міжнародних експертів. З деякими модифікаціями щодо, у тому числі, створення рівних умов для конкуренції", – зазначив Данилишин.

Він уточнив: "У цьому законі мова йде про зміну індексу локалізації через зміну відповідних тендерних процедур. Звичайно, мова не йде про те, що ми маємо купляти продукцію українського походження нижчої якості через те, що вона є українська. Мова йде про те, щоб змусити українського виробника виробляти високоякісну продукцію, яка була б конкурентноздатною на світовому ринку і на внутрішньому ринку поряд із продукцією іноземного виробництва, але все ж таки держава не повинна забувати, що це її виробник, який знаходиться на відповідній території". 

Нагадаємо, 7 грудня Рада ухвалила в першому читанні законопроект "Купуй українське". Відповідне рішення підтримав 241 народний обранець. 

Довідка: Законопроект №7206 ("Купуй українське – плати українцям") передбачає запровадження питомої ваги "місцевої складової" не нижче, ніж 20% у тендерній пропозиції на участь у публічних держзакупівлях. 

Попередній матеріал
"Новорічне перемир'я": українські військові несуть втрати в АТО
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA засідання Кабміну і прес-конференцію міністра освіти й науки
Loading...