Законодавці ініцюють посилення боротьби із палінням

  І з цією метою пропонують змінити бюджетну статтю "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби", що призведе до здорожчання однієї пачки цигарок у роздрібі в середньому на гривню.
  Згідно із внесеним до Парламенту законопроектом ставка акцизного збору на сигарети без фільтру зросте з 5-ти до 32-ох з половиною гривень за тисячу одиниць, з фільтром - з 14-ти до п`ятдесяти гривень. Проте у відсотковому виразі ставка акцизу зменшиться - з 12-ти з половиною - до 10-ти відсотків.

  Окрім шкоди здоров`ю, існуючий на сьогодні законопроект стимулює контрабанду, - пояснюють фахівці. Близько 30-ти мільярдів сигарет щороку нелегально потрапляють до Росії та Польщі, де цей товар значно дорожчий. На 40% - у Росії та у три з половиною раза у Польщі. Український законопроект пропонує підняти ціни принаймні до російського рівня. У такому разі державна казна щороку отримуватиме кілька додаткових мільярдів. Однак асоціація  виробників тютюнових виробів сприймає такі новації без ентузіазму.

  Володимир Рябошлик, екс-заступник міністра економіки, економічний радник: "З впроваженням таких змін кількість виробництва може впасти максимум на 1,5 рази, але ми таким чином збільшуємо ціни, то бюджет отримуватиме близько 2,5 мільярдів доходів до бюджету."

  Володимир Демчак, директор асоціації СОВАТ: "Я дуже сумніваюся що така формула може бути реалізована на нашому ринку - тим паче за прозорих кордонів з Росією. Тому що контрабанда може досягти 10 мільярдів штук".
  Попередній матеріал
  АМК порушив справу проти Мінтрансу
  Наступний матеріал
  Держспоживстандарт проти ініціатив Президента по реформі системи стандартизації
  Теги:
  Loading...