економіка
економіка focus.ua

За півроку рівень тіньової економіки знизився до 38% – Мінекономрозвитку

  Також у МЕРТ пояснили причини детінізації

  У І півріччі 2016 року рівень тіньової економіки становив 38% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше порівняно з показником відповідного періоду 2015 року. Про це мовиться у звіті Департаменту економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку.

  "Детінізація є результатом дії кількох факторів: закріплення відносної макроекономічної стабільності (інфляція за перше півріччя становила 4,9% проти 40,7% у відповідному періоді 2015 року; девальвація обмінного курсу гривні при цьому становила 6,5% порівняно зі зростанням у 1,4 рази у січні-червні 2015 року)", – йдеться в повідомленні.

  Як зазначається, поліпшення бізнес-клімату сталося внаслідок дотримання політики дерегуляції та оптимізації функціонування державного сектору економіки з метою підвищення його ефективності (відповідно до рейтингу Doing Business-2017 Україна посіла 80 місце серед 190 країн).

  "В той же час, слід зазначити, що процес детінізації стримується нерозв’язаними досі проблемами, які негативно позначаються на показниках розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема продовження тенденції до скорочення обсягів кредитування корпоративного сектору, збереження низької зовнішньоекономічної кон’юнктури, введення імпортних та транзитних обмежень РФ", – додали в МЕРТ.

  Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із заступником директора Європейського департаменту МВФ Атанасіосом Арванітісом. За підсумками переговорів, МВФ позитивно оцінив і схвалив зміни в Україні.

  Попередній матеріал
  У наступних деклараціях чиновників пропадуть готівка і годинники, а з'явиться нерухомість – експерт
  Наступний матеріал
  Речник Президента прокоментував інформацію про фейкову розмову Порошенка з Атамбаєвим

  Гонтарева: Економіка України адаптувалася до нових реалій після втрати окупованих територій

  Яценюк: уряду треба ще один-два роки, щоб економіка почала зростати

  Економіка України дожене економіку Швейцарії за 25 років - Яресько

  Економіка США адаптується до низьких цін на нафту - Крамаренко