Україна розраховує на рішення щодо безвізового режиму з ЄС у травні ua.golos.ua

Україна проведе з ЄС консультації щодо додаткових мит на імпорт

  Європейський Союз та Україна проведуть сьогодні термінові консультації щодо можливого застосування Києвом додаткових імпортних мит на товари європейських виробників. Консультації пройдуть у форматі відеоконференції.

  Про це повідомили у Місії України при ЄС з посиланням на представника України при Євросоюзі Костянтина Єлісєєва, пише УНІАН.

  В обговоренні мають взяти участь: з українського боку - представники профільних міністерств і відомств, зокрема Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства закордонних справ, з боку ЄС - керівник Групи підтримки України Пітер Балаш та представники торговельного блоку Єврокомісії.

  Під час консультацій українська сторона має навести вагомі аргументи з тим, щоб обґрунтувати необхідність застосування урядом запобіжних заходів стосовно імпортних товарів та запобігти тому, щоб європейська сторона у відповідь не вжила контрзаходів.

  Від того, чи зможе офіційний Київ переконати Брюссель у застосуванні додаткових імпортних мит, залежить не тільки продовження чи скасування Європейським Союзом автономних торговельних преференцій, а й перспектива запровадження третього пакету макрофінансової допомоги (приблизно 2 млрд євро). Загалом, з урахуванням можливого скасування автономних торговельних преференцій (500 млн євро), мова йде про майже 3 млрд євро.

  Попередній матеріал
  На Донеччині з'явилися терористи, переодягнені в українську військову форму нового зразка
  Наступний матеріал
  Литва передала Україні елементи озброєння

  ЄС подовжив дію митних преференцій для українських товарів

  Україна може втратити безмитний режим з ЄС через додаткові імпорті збори