Європа чекає від України максимальної та швидкої лібералізації ринків

  Для створення зони вільної торгівлі з ЄС, Україна має максимально лібералізувати свої ринки, вважають представники Єврокомісії. А в рамках посиленої угоди найбільш вірогідним вважають грузинський сценарій, коли перехідний період для економіки короткий або й взагалі - відсутній.
  Найбільше занепокоення у європейців викликають неадаптовані до їхнього законодавства українські стандарти та регламенти, зокрема фіто-санітарні норми стосовно продуктів харчування. Крім цього у Єврокомісії наголошують на проблемі захисту прав інтелектуальної власності. Усунення всіх цих бар`єрів потребує чималих капіталовкладень. Аналогічні вимоги для вступу висуває і СОТ, - відповідні законопроекти готуються до розгляду у парламенті. Утім, вітчизняні експерти сумніваються у швидкому впровадженні необхідних реформ.

  Василь Юрчишин, Експерт з економіки: "У нас така прийнята традиція: ми добре обговорюємо, приймаємо навіть непогані рішення, в тому числі і закони, а от коли справа доходить до реалізації, до імплементації тут вже виникають проблеми. І навіть гарні задуми не завжди мають таке гарне втілення…"

  Леопольдо Рубіначчі, Представник Європейської комісії: "У такій угоді все взаємопов’язано. Якщо бізнес зацікавлений і інвестуванні у сільське господарство країни - яким чином він це може зробити, якщо є обмеження у придбанні землі. Ми також зацікавлені у лібералізації в секторі алкогольних напоїв, але як ми це будемо робити, якщо немає певності в тому, що права інтелектуальної власності будуть поважатися. Усе взаємопов’язано, адже угода – це не лише зміна тарифів".

  Наступний раунд переговорів має відбутися у Брюсселі вже за 10 днів.
  Попередній матеріал
  У Китаї тибетські монахи знову влаштували акцію протесту перед журналістами
  Наступний матеріал
  Ющенко просить ВР звільнити Жанну Усенко-Чорну, БЮТ - проти (РОЗШИРЕНО)
  Теги:
  Loading...