Ющенко просить ВР звільнити Жанну Усенко-Чорну, БЮТ - проти (РОЗШИРЕНО)

  Нова суперечка - між прем`єром та Президентом. Віктор Ющенко попросив Верховну Раду звільнити з посади заступницю голови Центрвиборчкому Жанну Усенко-Чорну, призначену у комісію за квотою БЮТ. Юлія Тимошенко одразу ж попередила, її Блок за це голосувати не буде. Зі свого боку БЮТ сьогодні зробив дарунок Президенту. Частина БЮТівців спільно з регіоналами та комуністами порадили главі держави переглянути його останній Указ про звільнення Сюзанни Станік.
  Крім цього, БЮТ і Партія регіонів намагається якомога скоріше утворити парламентську Конституційну комісію, на противагу Національній Конституційній раді, створеної Президентом задля зміни Основного Закону держави.

  ***

  З одного боку парламентських барикад регіонали та БЮТівці. З іншого - НУНСівці. Предмет суперечки - гіпотетичний - зміни до Конституції.

  Відтак - перерва за перевою. Між ними - спікер продовжує дебати з депутатами уже у сесійній залі. Щоправда якими аргументами так емоційно переконує парламентаріїв - не розсекречує. БЮТівці і регіонали - упевнені, Конституцію хочуть змінити тихцем, без участі Парламенту. Тому наполягають на створенні спецкомісії. НУНСівці ж дивуються у Раді з цього питання жодного законопроекту. Конституційна парламентська комісія не розглядатиме щось готове, а розроблятиме напрацювання, відповідає тим член Національної Конституційної ради від БЮТу.

  Урешті-решт до обіду спікер  таки переконує відкласти чергову суперечку до наступного тижня. Однак НУНСівці вже затаїли образу на БЮТівців  за нову спробу ситуативної дружби з опонентами. Наступного разу - просять без сюрпризів. 

  Питання Конституційної комісії вирішили знову порушити в понеділок. До того часу БЮТівці мають відкликати постанову роздратування, а натомість - усі політичні сили обіцяють дружно написати іншу - таку, яка задовільнить.... усіх.

  Ольга Сніцарчук, Ілля Шинкаренко, Володимир Леонов, 5 канал
  Попередній матеріал
  ЕС выдвинул Украине условия создания зоны свободной торговли
  Наступний матеріал
  На Дніпропетровщині влаштували конкурс краси серед засуджених жінок (РЕПОРТАЖ)
  Теги: