5.ua

ЄС підготує план по скороченню залежності від російського газу до червня 2014 року

  Євросоюз до червня 2014 року має підготувати "дорожню карту" щодо скорочення залежності від російського газу у зв‘язку з ситуацією навколо Криму.

  Про це пише агентство Bloomberg з посиланням на проект документа, підготованого за підсумками зустрічі глав 28 країн ЄС.

  Протягом наступних трьох місяців Єврокомісія повинна окреслити способи диверсифікації поставок енергоносіїв і зниження залежності від Росії, яка є в даний час основним постачальником нафти і газу в регіон.

  Глави держав ЄС планують обговорити питання енергобезпеки в контексті української кризи в п'ятницю, 21 березня.

  Вони також мають намір вжити заходів для збільшення інтеграції ринків газу та електроенергії, щоб понизити ціни на енергоносії, які в деяких регіонах Європи вдвічі перевищують ціни в США.

  Згідно з прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), залежність країн Євросоюзу від імпортованих енергоносіїв збільшиться до 80 % до 2035 року з нинішніх 60 %, відмічає "Интерфакс".

  За даними ЄС, у 2010 році на частку Росії припало майже 32 % імпортованого країнами ЄС газу і 35% імпортованої нафти.

  У 2012 році витрати Європи на імпорт нафти і газу зросли до понад 400 млрд євро в 2012 році , що еквівалентно 3,1 % ВВП Євросоюзу. Для порівняння, у період з 1990 по 2011 років ЄС витрачав в середньому 180 млн євро на імпорт енергоносіїв.

  Фото: zn.ua

  Попередній матеріал
  ГПУ оголосила підозру "напіволігарху" Сергію Курченко за розкрадання майна
  Наступний матеріал
  ОБСЄ допомагає Україні розміновувати акваторію Чорного моря
  Теги:
  Loading...