Фото mindmillion.com

ЄС обговорить надання Україні $1 млрд та подальші санкції проти Росії

  У Люксембурзі сьогодні відбудеться засідання Ради Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ, під час якого вирішиться питання про виділення фінансової допомоги Україні.

  Глави МЗС країн-членів ЄС мають намір видати уряду в Києві кредит у розмірі одного мільярда євро. Крім того, українська сторона повинна отримати 610 мільйонів євро, які ЄС ухвалив виділити майже рік тому, однак ця сума поки не була нарахована через не до кінця виконаних умов з проведення реформ в країні.

  Як повідомляє DW, у числі заходів з підтримки української економіки - скасування митних зборів на ввезені в ЄС з України товари.

  Нагадаємо, мито для українського експорту скасують з 25 квітня.

  Також очікується, що Рада ЄС заявить про можливість нових санкцій, якщо Москва продовжить дестабілізувати ситуацію на Сході України.

  Свою позицію з цього приводу глави МЗС країн ЄС мають намір підготувати до запланованої на 17 квітня зустрічі в Женеві за участю Росії, України, США і Євросоюзу. На засіданні Ради ЄС, зокрема, має бути винесене рішення про можливе розширення списку російських і українських громадян , щодо яких діють штрафні заходи. При цьому мова поки не піде про введення широкомасштабних економічних санкцій щодо Росії.

  Раніше повідомлялося, що до розширеного санкційного списку можуть ввійти більше 100 росіян, у тому числі – майже все вище керівництво РФ.

  Попередній матеріал
  В Гідрометцентрі прогнозують поступове потепління повітря
  Наступний матеріал
  Прокурори Луганської та Донецької областей звернулись до громадян регіону із попередженням