Якою буде гривня в наступному році. Думки фахівців [репортаж, відео]

  Якість свого життя українці вже давно звикли звіряти з цирами на жовтих табличках обмінних пунктів. Якщо гривня в ціні не падає - значить в сімейних бюджетах може бути й дефіцит, але не дефолт. Під кінець року з`явилися традиційні і не традиційні чинники, які можут вплинути на стабільність національної валюти.

  Наступного року гривня буде стабільною - переконують урядовці. На думку Прем`єр-міністра Миколи Азарова, цьому сприятиме збільшення валютних резервів Національного банку - на десять мільярдів доларів. Нині у сховищах НБУ - 34 мільярди валютних запасів. До цієї суми прем`єр приплюсував ще три мільярди доларів, які знаходяться у сховищах Уряду. Щоправда і короткострокових боргів станом на 1 жовтня Україна наростила аж на 43 мільярди доларів. А за існуючими критеріями безпеки обсяг міжнародних резервів повинен щонайменше дорівнювати обсягам короткотрокових кредитів. Оптимізму Миколи Азарова не поділяють і експерти. На думку президента Асоціації українських банків про стабільну гривню говорити зарано.

  Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків: "Фундаментальні фактори для стабільності гривні на 2011 рік – відсутні, то є факт. Якщо приток коштів в Україну буде продовжуватися, то все буде в порядку. А якщо не буде продовжуватися, а якщо почнеться відток? Тоді ми знову повертаємося до теми стабільності курсу, до теми девальвації і до теми зростання боргів тим людям, які взяли валютні кредити".

  Міжнародне рейтингове агентство "Фітч" назвало три фактори ризику, за яких позиції гривні можуть послабитися. Перший – високий рівень зовнішнього боргу. Другий - вплив доларизації на фінансову систему країни. У мінус також зарахували значну потребу економіки в державному фінансуванні. А от перший заступник голови комітету з питань фінансів і банківської діяльності у Парламенті для гривні наступного року навпаки - бачить суцільні плюси. Станіслав Аржевітін переконаний - гривня втримається на позначці 7,95 за долар. На такому ж рівні курс встановили у бюджеті-2011.

  Станіслав Аржевітін, перший заступник голови комітету з питань фінансів і банківської діяльності: "Є економічні передумови, щоб вона залишалася на такому самому рівні, як є. Чому?! Тому що, по-перше, у нас заборонено валютне кредитування фізичних осіб, а це завжди великий деструктивний фактор. Ми маємо вирішені проблеми з Світовим банком, з Міжнародним валютним фондом, які надали свою чергову позику".

  На думку ж економіста Олександра Жолудя, саме через позику МВФ гривня може постраждати. Оскільки Україна муситиме виконати вимогу фонду щодо впровадження в країні "гнучкого" курсу національної валюти.

  Андрій Лащ, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Колесніков: треба мати хвору психіку щоб тішитися з арешту Луценка
  Наступний матеріал
  Нацбанк змінив правила гри на валютному ринку України
  Теги: