Нацбанк змінив правила гри на валютному ринку України

  Регулятор скасував обмеження на маржу і дозволив змінювати готівкові курси по кілька разів на день. Про нововведення на міжбанківському і готівковому ринку валюти далі.

  Відсьогодні комерційні банки зможуть самі визначати курс купівлі/продажу готівкової іноземної валюти. За постановою Національного банку України, яка сьогодні набула чинності, обмеження на маржу зняли, скасувавши документ №462. За ним курс в пункті обміну міг відрізнятися від офіційного максимум на два відсотки. Змінювати його могли лише раз на день – при зміні касира. І тільки до 20 години вечора. Тепер – корегувати курс банки зможуть скільки завгодно і в будь-який час.

  Зміни торкнуться і міжбанківських операцій. Своєю постановою регулятор дозволив комерційним банкам операції з центральним банком на умовах "своп" - обміну. До таких операцій відносять одночасне укладання угод, які об`єднують купівлю/продаж валюти на умовах "спот" зі зворотним продажем/купівлею на умовах "форвард". При цьому партнер в усіх операціях має бути той самий. Нова постанова також дає право Нацбанку проводити валютні інтервенції з купівлі/продажу іноземної валюти на умовах "своп" строком до 3-х місяців.

  Олена Соколан, 5 канал

  Попередній матеріал
  Якою буде гривня в наступному році. Думки фахівців [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Залізнична аварія в Ізраїлі - близько 100 постраждалих
  Теги: