Фото DW

Як уберегтися від шахрайських схем із банківськими картками – "Фінансовий тиждень"

За словами директора Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександра Карпова, найпоширенішими видами шахрайства залишаються скимінг і виманювання реквізитів та паролів

"80% студентів не знають, що власну банківську картку нікому не можна віддавати або продавати, якщо цю карту використають у шахрайській схемі, – студент може сісти у в’язницю". Про це в ефірі передачі "Фінансовий тиждень" попередив  директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександр Карпов.

За його словами, найпоширенішими видами шахрайства із банківськими картками залишаються скимінг – копіювання даних з магнітної смуги і запис пін-коду, а також виманювання реквізитів і паролів через соцопитування, смс і дзвінки.

Варто звернути увагу: якщо під час купівлі товарів через дошки оголошень не вдається переказати гроші на рахунок і продавець просить поповнити його мобільний рахунок, – це свідчить про те, що ця людина –шахрай і переказувати гроші нікуди не потрібно.

Також часто під час продажу товарів у інтернеті зловмисники надсилають смс-повідомлення про поповнення картки, які нібито приходять від банку, але при цьому баланс рахунку залишається незмінним. Для цього необхідно мати контакти банку і короткий номер, від якого приходять смс-сповіщення.

Усього, за словами Карпова, за попередній рік із банківських карток українців було викрадено 380 млн грн, все це – за рахунок соцінженерії – через фішингові сайти, дзвінки, смс.

Для того, щоб уберегтися від шахраїв, експерт рекомендує завжди користуватися смс-інформуванням, встановлювати ліміти на інтернет-покупки, з певною періодичністю змінювати пін-коди і в жодному разі не розголошувати конфіденційних даних своєї банківської картки.

Також у разі, якщо клієнт розуміє, що з карткою щось сталося, її необхідно відразу заблокувати і через спеціальну форму звернутися до кіберполіції

Попередній матеріал
"Прекрасна жінка чудом увійшла в моє життя" – принц Гаррі розповів про освідчення
Наступний матеріал
Українська поліція просить Інтерпол оголосити Курченка в міжнародний розшук
Loading...
Скімінг: в Україні нова хвиля карткового шахрайства – "Фінансовий тиждень"

Скімінг: в Україні нова хвиля карткового шахрайства – "Фінансовий тиждень"

Підміна цифр номера: кіберполіція розповіла про нові "хитрощі" смс-шахраїв

Підміна цифр номера: кіберполіція розповіла про нові "хитрощі" смс-шахраїв

Екс-главу Національного банку Молдови заарештували за шахрайство

Екс-главу Національного банку Молдови заарештували за шахрайство