пенсія
пенсія uzhgorod.net.ua

Вишлінський: В основі затримки з виплатою пенсій стоїть економічне питання

Найімовірніше, ситуація із затримкою виплати пенсій надалі не повториться

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. 

"Я думаю, що за затримкою виплати пенсії, можливо, стояла і якась технічна неузгодженість, але в основі цього лежить економічне питання. Те, що проходить навіть в офіційних заявах Пенсійного фонду, і уряду, і "Укрпошти", що здійснює виплати, пояснення – це касовий розрив. Касовий розрив в середині місяця означає, що грошей роботодавцями, які сплачують єдиний соціальний внесок працівників, більшою мірою сплачуються наприкінці місяця і, відповідно, пенсії потрібно виплачувати рівномірно протягом місяця і в цей період між 15 і 25 числом, грошей почало не вистачати…", – сказав Вишлінський.

Він також додав: "У нас по дуже багатьох статтях (держбюджету – ред.) недовиконання. І найкраще свідчення економічної проблеми, чому Казначейство так не хотіло покривати цей касовий розрив, це власне стан самого казначейського рахунку, де замість двозначних цифр у мільярдах, які були в нас в минулому році, цього року у відповідних місяцях однозначні цифри, які є в рази менше".

Він також спрогнозував, чи можливі повторення такої ситуації з пенсією: "Я думаю, що найімовірніше, така ситуація не повториться. Очевидно, що як мінімум керівництво країни не допустить, щоб через рішення на найнижчому рівні виникла проблема, яка виглядає як серйозний політичний удар по уряду. І відповідно, це означає, що цю дірку будуть затикати. Але ми можемо дійти до такої ситуації, коли ця дірка стане настільки великою, що її затикати особливо не буде чим".

Дивіться також фотогалерею за темою:

Справжня краса віку не знає: українські бабусі та дідусі до моделінгу долучились – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"БлогПост": який він – ідеальний претендент на головне крісло в країні – відео
Наступний матеріал
Вбив дитину і намагався втекти: розлого про жахливу столичну ДТП із "Хаммером"
Loading...