ВВП
ВВП Фото із відкритих джерел

ВВП України в 2020 році впаде на 6% замість очікуваних 4,2% – прогноз Мінекономіки

  Читайте по-русски
  Крім того, погіршився прогноз щодо безробіття з 9,4% до 9,6% цього року

  У поточному році ВВП України впаде на 6%, таким чином перевищивши очікувані у квітні показники 4,2%. Про це йдеться в консенсус-прогнозі Міністерства розвитку економіки.

  Це означає, що українська економіка скоротиться сильніше за світову: за даними МВФ, глобальний ВВП в 2020-му впаде на 4,9%.

  "Характер відновлення буде залежати від уже наявних карантинних заходів в Україні, а також посилених в умовах "адаптивного карантину", який матиме негативний вплив на економіку країни, унаслідок чого відновлення буде повільним", – зазначено в липневому прогнозі.

  У Мінекономіки відзначають, що є висока вірогідність настання нової хвилі пандемії у 2020-му. А спричинена коронавірусом криза вплине на майбутній розвиток і світової, й української економіки.

  Згідно з документом, інфляція цього року буде більш стриманою, а середньорічний курс валюти очікується на рівні 27 грн/$ проти 28,85 грн/$.

  Також наголошується, що всі елементи попиту матимуть негативну динаміку. Найбільшим буде падіння інвестицій, яке поглибилося до 20,3% з 14,8% в попередньому консенсус-прогнозі.

  "Бюджетне стимулювання, введене для підтримки попиту населення і пом'якшення негативних наслідків, викликаних карантинними заходами, зросте, що в умовах скорочення доходів спричинить істотне зростання дефіциту бюджету до 5,6% ВВП", – йдеться в документі.

  Очікується, що в 2021 році всі елементи попиту матимуть позитивну динаміку, а найбільше зростання очікується в інвестиціях – 8,5%.

  Крім того, погіршився прогноз щодо безробіття з 9,4% до 9,6% цього року, з відкотом до 9,2% в наступному (раніше очікувалося 9,1%).

  У 2022 році експерти прогнозують зростання економіки на рівні 3,5% ВВП, у 2023 році – 4,1%, а в 2024 році – до 4,5% ВВП. Дефіцит держбюджету експерти очікують на рівні 5,5% ВВП, а в 2021-му – 3,4% ВВП.

  Крім того, прогнозують, що реальна середньомісячна зарплата в 2020 році зросте на 1,6% (раніше очікувалося скорочення на 13,9%), а в 2021 році – на 3,8% (попередній прогноз – на 3,2%).

  Дефіцит рахунку поточних операцій цього року становитиме $2,1 млрд, наступного – $3,8 млрд, або 1,4% ВВП і 2,4% ВВП відповідно. За даними прогнозу, у поточному році експорт просяде на 13,2%, а імпорт – на 17,2%.

  Консенсус-прогноз підготовлений на підставі оновлених оцінок експертів Мінекономіки, Мінфіну, Нацбанку, а також більше десятка державних та неурядових організацій і компаній.

  Попередній матеріал
  Дев'ять областей України не готові до послаблення карантину
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі судитимуть чоловіка, який викинув собаку у вікно
  Loading...