Відбувся форум "Влада і бізнес" (репортаж)

  Другий за рік Форум "Влада і бізнес" відбувся за участю Президента Віктора Ющенка. Основними питаннями зібрання знов стали проблеми малого та середнього бізнесу.
  Президент дав зрозуміти - влада і бізнес далекі від якісного партнерства. Віктор Ющенко розкритикував процес реформування дозвільної системи. Зокрема, місцевим органам влади він виділив 3 місяці на інвентаризацію регуляторних актів і скасування більшості з них. У свою чергу, глава держави пообіцяв зайнятися урядовими постановами.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Не скасовано жодного дозвілу, який суперечить дозвільному закону. (...) Я готовий вже надати розпорядження про указ Президента, який скасує всі постанови уряду, зокрема попереднього, які суперечать законодавству".

  У Держкомпідприємництва також знають нагальні проблеми, зокрема нарікають на мізерне фінансування державної програми з підтримки бізнесу, а у неефективній роботі дозвольних центрів звинувачують місцеві органи влади. Проте, у власній роботі вбачають досягнення.

  Геннадій Білоус, Заступник голови Держкомпідприємництва: "У порівнянні з минулими роками скоротилися у 2,5 рази кількість дозволів і грошей, які потрібно витратити підприємцеві".

  У інших учасників форуму, теж виникло відчуття де-жавю. Проблеми піднімають, ті самі що і на попередньому форумі у лютому, а віз і нині там. Підприємці кажуть, що багато обіцянок, зокрема законопроектів, які були узгоджені під час зимової зустрічі, не втілені у життя.

  Вячеслав Биковець, Гендиректор спілки малих, середніх і приватизованих підприємств України: "Закони лежать у праламенті і не розглядаються, а ті, що ухвалені саботуються на рівні міністерств і контролюючих органів".

  Валентин Соколовський працює в українському бізнесі вже 18 років. Власним досягненням, ввжає створення сотні робочих місць і сплату ПДВ у розмірі понад 1 млн гривень на рік. Утім, каже, держава ані трохи не допомогла, обходився без її підтримки.

  Валентин Соколовський, Генеральний директор виставкової компанії: "Хіба створені умови щоби можна було отримати довгий і недорогий кредит, а навіть якщо підприємство запрацює його задавить податковий меч".

  Як підсумок, учасники форуму знову прийняли кілька резолюцій із зверненням до депутатів - прийняти низку змін і законопроектів. Президент вкотре розкритикував чинну систему сертифікації, стандартизації та регуляторну політику. За 3 місяці Віктору Ющенку про зміни звітуватимуть губернатори, а від уряду він чекає реформ - вже найближчими тижнями.

  Вадим Гаращук, Артем Михайлов, 5 канал
  Попередній матеріал
  Польща згодна розмістити елементи ПРО США?
  Наступний матеріал
  Платіні: Прогрес у підготовці до Євро-2012 мав би бути більшим
  Теги:
  Loading...