Продукти харчування
Продукти харчування відкриті джерела

В Україні стрімко дорожчають продукти харчування – що саме та чому

  Читайте по-русски
  У Нацбанку спрогнозували, коли інфляція почне сповільнюватися

  В Україні прискорюється споживча інфляція. Так, у лютому-місяці зростання цін на оброблені продовольчі товари прискорилося до 7,2% в річному вимірі. Про це інформує прес-служба Національного банку України.

  Вагомим чинником прискорення цін на харчі в НБУ назвали подальше перенесення ефектів від нижчих минулорічних врожаїв в Україні та у світі.

  Зокрема, продовжила стрімко дорожчати соняшникова олія, а також продукти її переробки (майонези, маргарин та спреди). Збільшення виробничих витрат на сировину (борошно, олію, цукор) та енергію призвело до зростання цін на хліб і вироби з борошна.

  Подорожчання сировини позначилося і на вартості м'ясних продуктів, вершкового масла та сирів. Також стрімко зростають ціни на рис, продукти з риби, сухофрукти та кетчупи.

  У свою чергу, ціни на сирі продукти харчування – зросли одразу на 9,7%. Мовиться насамперед про курятину та яловичину, а також молоко та яйця – усе через скорочення виробництва та збільшення вартості кормів.

  Через високі світові ціни й гірші врожаї цукрового буряку та пшениці – відчутно подорожчали цукор і борошно. Яблука дорожчали через скорочення запасів, а ціни на банани відновили зростання вслід за зростанням імпортних цін – у основних країнах-виробниках були неврожаї.

  У той же час сповільнилося здешевлення овочів "борщового набору" через зменшення їх запасів. А падіння цін на огірки та помідори тільки поглибилося – внаслідок збільшення пропозиції як імпортованої, так і вітчизняної тепличної продукції.

  Продовжили зростати ціни на алкоголь, зокрема, через підвищення мінімальних цін на ігристі вина в січні.

  У Нацбанку вважають інфляційний тиск залишатиметься відчутним протягом наступних місяців – через нижчі минулорічні врожаї, подорожчання енергоресурсів та зростання споживчого попиту в умовах відновлення економіки.

  "Інфляція почне сповільнюватися у другому півріччі 2021 року завдяки надходженню нового врожаю та вичерпанню ефекту низької бази порівняння", – спрогнозували в НБУ.

  Нагадаємо, раніше Держстат повідомив про прискорення інфляції в Україні.

  Попередній матеріал
  "У НБУ ведуться внутрішні розслідування щодо співпраці з Kroll" – Рожкова про справу "ПриватБанку"
  Наступний матеріал
  COVID-19 не вщухає: в Україні вже третій день – понад 15 тисяч нових хворих
  Loading...