5.ua

В Мінфіні прогнозують курс гривні до долару на рівні 10 грн.

  Мінфін України допускає, що середній курс гривні у 2014 році можна утримати на рівні 10-10,1 грн/долар, повідомив міністр фінансів України Олександр Шлапак на брифінгу в у Києві 10 березня.

  «На сьогоднішній день при інших незмінних умовах наш курс до долара досяг певної рівноважної величини з урахуванням торговельного балансу. Таким чином, у нас є всі можливості утримати курс на рівні 10-10,1 грн/долар - середній у році», - сказав міністр.

  Олександр Шлапак також підкреслив, що економічна криза в Україні виникла не тільки через несприятливі глобальні тенденції і встановлення Росією торгових бар'єрів, але і через систему корупційних поборів, монополізм та відмивання обігових коштів підприємств.

  «Фактично всі останні роки ми жили, проїдаючи золотовалютні резерви і накопичуючи нові борги», - підкреслив він.

  При цьому міністр зазначив, що якщо в 2007 році на обслуговування державного боргу з державного бюджету спрямовувалося 3 млрд грн, у 2014 році - планується 45 млрд грн.

  «До кінця року нам необхідно повернути близько 10 млрд доларів держборгів. Це тільки з держбюджету. Якщо додати до цієї цифри борги, які є у пов'язаних з нами структур, таких як «Нафтогаз України», Укравтодор, то фактично ми говоримо, що сьогоднішніх золотовалютних резервів нам вже не вистачить», - констатував глава Мінфіну.

  Попередній матеріал
  Яценюк назвав нових чільників Криму «групою злочинців»
  Наступний матеріал
  МЗС підтвердило готовність України до євроасоціації
  Теги:
  Loading...