5.ua

В Міненерго впевнені у відносно швидкому вирішенні газової суперечки з РФ

  Міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан сподівається, що найближчим часом Стокгольмський арбітраж ухвалить проміжне рішення по українській газовій справі. Крім того, найближчим часом також може бути знайдений компроміс, що дозволить вирішити спірні газові питання в ході тристоронніх переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС.

    Про це Продан сказав журналістам у п'ятницю в Брюсселі, передає власний кореспондент УНІАН. 

  Міністр нагадав, що для вирішення спірних газових питань між Україною та Росією йдуть два паралельні процеси - йде "арбітражний процес в Стокгольмі і йдуть переговори, які ми ведемо разом з Єврокомісією".

  "Відповідні документи ми вже подали в Стокгольмський арбітраж для того, щоб арбітраж в тій ситуації, яка є на сьогодні, прийняв так звану забезпечувальну ухвалу - проміжне рішення. І ці процеси на сьогодні йтимуть паралельно. Процеси в арбітражному суді можуть завершитися дуже в короткі терміни прийняттям Стокгольмським арбітражем проміжного рішення. Що буде швидше - я сказати не можу", - сказав він.

  Говорячи про можливі терміни, Продан припустив, що рішення може бути прийнято арбітражним судом за "два тижні, чотири тижні", а компромісне рішення "ми можемо досягти з російською стороною на наступному чи через наступний тиждень".

  Український міністр знову наголосив на існуванні розбіжностей між сторонами, "навіть є розбіжності, хто підписує цей протокол". Також Продан запевнив, що процес перегляду транзитного контракту відбудеться обов'язково, "тому що той, який ми маємо, не відповідає європейському законодавству".   У цьому зв'язку міністр повідомив, що українська сторона пропонує створити експертну групу з представників Єврокомісії, "Газпрому" та "Нафтогазу України".

  "Ця група зробить висновки щодо транзитного контракту "Нафтогазу України" і "Газпрому"  і щодо відповідних контрактів, які мають структури "Газпрому" з європейськими газотранспортними операторами. Але вже й зараз можна сказати однозначно, що ці контракти не відповідають європейському законодавству, Третьому енергетичному пакету. Тому є два шляхи - або є домовленість між трьома сторонами, і ці контракти змінюються і приводяться у відповідність до європейського законодавства, і другий шлях, який також відповідає європейським процедурам, - це судовий шлях, коли відповідним рішенням регулятор приймає рішення щодо того, щоб змінити ці контракти. І про це сьогодні чітко сказала Єврокомісія", - розповів Продан.

  Міністр висловив переконання, що "це дасть нам можливість повністю забезпечити Україну реверсними поставками газу, які повністю покриють потреби України в імпортному газу".

  Як відомо, тиждень тому Угорщина припинила реверс газу до України. Також у Словаччині заявляють, що Росія скоротила поставки газу на 50%.

  Нагадаємо, Україна зробила заявку на оренду плавучого LNG-терміналу.

  Попередній матеріал
  У Мінекології впевнені у необхідності відновлення замкнутого паливно-ядерного циклу в Україні
  Наступний матеріал
  Аваков нагородив руфера Mustang Wanted іменною зброєю
  Теги:
  Loading...