business.ua

Уряд Чехії вирішив збільшити кількість працівників із України

На чеському ринку праці зараз є вільними кілька тисяч робочих місць

Уряд Чехії ухвалив рішення вдвічі збільшити кількість українців, що можуть бути запрошені на роботу чеськими підприємствами. Як зазначив сьогодні міністр закордонних справ Чехії Лубомір Заоралек, квота зросте з нинішніх 3800 на ще приблизно таку саму кількість. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

За його словами, також буде збільшена і кількість працівників у генеральному консульстві Чехії у Львові і в Міністерстві внутрішніх справ Чехії, які займаються оформленням працевлаштування українців. Таким чином, сьогодні врешті набула реальних обрисів чеська урядова програма щодо працевлаштування українців, яка була ухвалена ще восени 2016 року.

Рішення чеського уряду щодо збільшення кількості українських громадян, яких буде допущено на роботу до Чехії, вітає як чеська, так і українська сторона.

На думку керівника організації "Українські профспілки в Чехії" Тараса Костюка, ухвалене чеським урядом рішення покращить становище українських громадян, які працюють у Чехії. "Є надія, що це все буде легально робитися, що це допоможе робити все згідно з законом, це вселяє надію в те, що люди офіційно отримають візу, будуть оформлені на роботу, будуть забезпечені медичним страхуванням", – зазначив Тарас Костюк.

Як наголосив "Радіо Свободі" президент Конфедерації союзів працедавців і підприємців Чехії Ян Візнер, на чеському ринку праці зараз є вільними кілька тисяч робочих місць, і Чехія радо б прийняла робочу силу з України: "Не говорю, що це мають бути люди лише з України, але якщо це можливо, то звідти якнайбільше. Нині ситуація виглядає так: відповідно до домовленості з МЗС та МВС, їхні посадовці, які займаються працевлаштуванням, можуть оформити 3 тисячі 800 працівників на рік. Ця кількість для нас недостатня, і в Україні є більше охочих. І нам потрібно щонайменше подвоїти цю кількість, тобто прийняти 7-8 тисяч працівників щорічно".

Відтак Конфедерація союзів працедавців і підприємців Чехії днями, на початку лютого, звернулася з листом до уряду допомогти з робочою силою з України, при цьому прохання було діяти невідкладно. Тепер це прохання задоволене.

Як повідомляв 5.UA, уряд Польщі заохочуватиме українців приїздити до країни.

Дивіться також фото за темою:

Бабак Тимко передбачив "безвіз" для українців у 2017 році

Бабак Тимко передбачив "безвіз" для українців у 2017 році
Бабак Тимко передбачив "безвіз" для українців у 2017 році
Бабак Тимко передбачив "безвіз" для українців у 2017 році
Бабак Тимко передбачив "безвіз" для українців у 2017 році
Бабак Тимко передбачив "безвіз" для українців у 2017 році

Попередній матеріал
"Буду щасливий зустрітись із бен Ладеном": ЗМІ опублікували лист натхненника терактів 11 вересня до президента США
Наступний матеріал
У підприємця в Києві невідомі у балаклавах вкрали сумку із 3 млн грн
Loading...

У "Борисполі" затримано чоловіка, який відправляв дівчат до Китаю працювати повіями – відео

"Перше на порядку денному": Могеріні заявила про готовність ЄС продовжувати працювати заради миру в Україні

У Мінсоцполітики роз'яснили, коли запрацює накопичувальна пенсійна система