Олександр Коленков фото Укрінформ

"Укрметалургпром" пропонує Балчуну особисто проконтролювати забезпечення ГМК піввагонами

  Таке рішення "Укрметалургпром" прийняв через нагальну проблему забезпечення залізничних перевезень вантажів підприємств ГМК України

  "Укрметалургпром" пропонує главі правління "Укрзалізниці" Войцеху Бальчуну особисто проконтролювати достатнє забезпечення підприємств ГМК піввагонами. Про це йдеться в листі президента "Укрметаллургпрома" Олександра Каленкова на ім'я Бальчуна і міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, передає "112 Україна".

  "Враховуючи гостроту проблеми забезпечення залізничних перевезень вантажів підприємств ГМК України, що додатково ускладнюється погіршенням обігу вагонів мережею ПАТ "Укрзалізниця", і яка вже сьогодні є суттєвою перешкодою для виконання виробничих програм металургійною галуззю, а також з урахуванням зловживань при розподілі вагонного парку таких списків пропонуємо Вам, шановний пане Бальчун, не чекаючи розробки автоматизованої системи розподілу піввагонів ВАТ "Укрзалізниця", на впровадження якої можна розраховувати не раніше ніж через рік, вже сьогодні, починаючи з другої половини грудня поточного року, взяти під свій особистий контроль забезпечення підприємств ГМК України піввагонами на рівні не нижче 30% від загального обсягу відвантаження", – йдеться в листі.

  За його словами, ВП "Укрметалургпром" вже більше місяця намагається привернути увагу керівництва ПАТ "Укрзалізниця" до проблеми забезпечення підприємств гірничо-металургійного комплексу України рухомим складом, який знаходиться в управлінні ТОВ "Український транспортно-логістичний центр". Близько 15% перевезень вантажів ГМК України забезпечується парком вагонів таких списків, у той же час, цей показник по ПАТ "Укрзалізниця" в середньому перевищує 30%, а окремі приватні підприємства забезпечені навіть на 95-100%.

  "Усе це є наслідком непрозорості процедури розподілу вагонів; а також має місце і корупційна складова - подача одного вагона таких списків коштує від 600 до 800 грн", – зауважив Каленков.

  "Оскільки підприємства вітчизняного гірничо-металургійного комплексу не беруть участь у подібних схемах, забезпечення їх вантажоперевезень здійснюється за "залишковим принципом", – сказав Каленков.

  Нагадаємо, "Укрзалізниця" наступного року отримає майже дев'ять тисяч нових вантажних та пасажирських вагонів. Закупівля відбудеться в межах масштабної модернізації підприємства.

  Попередній матеріал
  На Донеччині заґратували селищного голову, що особисто проголосував "за" створення "ДНР"
  Наступний матеріал
  У Чернівцях встановили 6 меморіальних дощок: одна з них – на честь загиблої снайперки "Лиси"

  З 23 грудня "Укрзалізниця" запускає швидкісний потяг до Польщі

  "Укрзалізниця" призначила більше 15 додаткових потягів на новорічні свята

  Глава Федерації металургів України: Затверджувати тарифи “Укрзалізниці” повинен незалежний регулятор

  Підвищення тарифів на "Укрзалізниці": у Мінінфраструктури пояснили ситуацію