Українські винороби б`ють на сполох, вступ до СОТ може знищити їхню галузь

  Новими селянськими заворушеннями загрожують українські виноградари та виноробники. Причина - зниження майже удесятеро ввізного мита на вино з-за кордону, що є однією з умов вступу України до СОТу. Виробники вина вже передрікають - закон занепастить вітчизняний ринок.
  Справа лише у цифрах. Мито у три євро за літр ввізного вина - це ще допустимо, а 30 центів - це вже занадто, кажуть винобники. За таких умов країна стане найкращим ринок збуту для закордонних виноробних компаній. Щоб не програти на ринку, вітчизняні виноградарі просять тайм-аут.

  Ігор Балабатько, Голова Ассоціації "Виноградарі та винороби Криму": "Чтобы закон понижения пошлин проводился поэтапно в течение 5 лет. Допустить с 2009 года певый шаг и равными шагами идти до 30 центов. Сегодня пошлина 3 евро а если сразу мы резко понизим до 30 центов мы уничтожим украинский село, украинский рынок".

  Про конкуренцію з закордонними виноробами українціі і не мріють. Мовляв, перебуваємо у надто нерівних умовах. Кажуть, задля цього потрібно хоча б кілька років, аби зробити виробництво потужнішими. Урядовці ситуацію розуміють,  проте нічого не обіцяють.

  Чи підуть урядовці на поступки - в Мінагрополітиці відмовляються коментувати. Мовляв, не роз`яснюють усі закони, які стосуються вступу до СОТ.  Євген Олейников показує торішнє фото свого виноградного заводу. З гордістю запевняє - тепер на виробництві усе нове, а кількість гектарів під виноградники щороку зростають на 10-20%. Проте зауважує - після того, як закон набере чинності, річні досягнення зникнуть за кілька тижнів.

  Євген Олейников, власник виноробного заводу: "Самое главное что отрасль будет угроблено и прежде всего это отрасль - виноградарства. Мы и сейчас работаем только на 10-15% рентабельность".

  Поки що виноградарі та винороби в очікуванні. За їхніми даними, вже завтра КабМін передасть законопроект до Парламенту. Втім, якщо це відбудеться, й нардепи таки підтримають закон, виробники вина вже обіцяють справжній селянський бунт біля стін Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.52Мб)

  Попередній матеріал
  Журналістам презентували Фонд регіональних ініціатив "ГАРТ" (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Набирає обертів протистояння між владою Іраку та підпільними угрупованнями шиїтів
  Теги:
  Loading...