Тарифи
Тарифи Shutterstock

"Україна за 30 років не змогла владнати це питання": експерт пояснив, чому варто було очікувати підвищення тарифів

  Читайте по-русски
  Експерт переконаний, що нормативно-правову базу, яка регулює питання тарифів не можна змінити миттєво, вона ухвалюється на певний термін

  Оскільки українське суспільство не має сформованої ринкової економіки та усвідомленого права власності то ситуація із зростанням тарифів в Україні є очікуваною. Таку думку висловив аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва Сергій Шаповалов Youtube-каналі "А шо так можна було?".

  "Я не знаю, нормальна в сенсі очікувана чи така яка говорила би щось позитивне про стан справ в країні, ну, ситуація очікувана. Тут навіть, знаєте, якби у нас був баланс між доходами і вартістю комуналки на користь доходів, тому що часто у нас це трапляється навпаки, ну є багато історій, да, про те, що у людей там, не знаю, пенсія менша, ніж там рахунки за тепло, є такі історії", – зазначив він.

  За його словами, Україні за 30 років досі не вдалося вирішити це питання, оскільки наше суспільство не має сформованої ринкової економіки.

  "Ми трансформуємося з радянського суспільства до суспільства, яке живе в умовах ринкової економіки і приватної власності. У нас же ж не тільки комуналка дорого коштує, на думку багатьох людей, у нас і всі продукти дорого коштують, і так далі, і так далі. Навіть якби наші люди отримували більше грошей, все одно вони б говорили, що все навколо дорого, тому що ми от в цьому етапі, коли люди ще не усвідомили, що економіка нормально працює тоді, коли надавачі послуг надають нормальні послуги, а споживачі послуг за це надають нормальну плату. Тільки так це може функціонувати. Але ми поки що далекі від розуміння цього і тому, да, ми маємо такі цифри", – зазначив Шаповалов.

  Експерт переконаний, що нормативно-правову базу, яка регулює питання тарифів не можна змінити миттєво, вона ухвалюється на певний термін.

  "Якщо 5 років тому було взято якийсь, не знаю, там кредит в МВФ, умовно кажучи, то нова влада не може відмовитися від того, щоб віддавати відсотки по цьому кредиту. Тобто це тяглий процес", – наголосив він.

   

  Попередній матеріал
  "Укрзалізниця" ухвалила рішення щодо обмежень на висадку та посадку пасажирів у Києві
  Наступний матеріал
  Локдаун у Києві може закінчитися раніше – умови
  Теги:
  Loading...