flickr.com

Україна втрачає півмільярда доларів на рік через недозавантаження маріупольських металургійних комбінатів – ЗМІ

  Забезпечити повноцінну роботу підприємств не дозволяє низька пропускна здатність залізничної ділянки "Камиш-Зоря–Волноваха"

  Україна втрачає півмільярда доларів валютної виручки на рік тільки через недозавантаження виробничих потужностей маріупольських металургійних комбінатів ім. Ілліча та "Азовсталь".

  Забезпечити їх повноцінну роботу не дозволяє низька пропускна здатність залізничної ділянки "Камиш-Зоря–Волноваха". Численні звернення металургів до уряду з проханням зобов'язати держкомпанію ПАТ "Укрзалізниця" провести модернізацію на цьому відрізку шляху поки не дали результату.

  Про це йдеться в матеріалі "Непотрібні півмільярда" інтернет-видання Мінпром.

  За інформацією авторів матеріалу, українські меткомбінати в прифронтовому Маріуполі зіткнулися з ризиком бути зупиненими через зруйновану бойовими діями логістику в регіоні.

  "Проте металургами був знайдений тимчасовий, як тоді здавалося, вихід з положення: вдалося організувати доставку сировини на меткомбінати за альтернативним маршрутом, через залізничну гілку "Камиш-Зоря–Волноваха". Пропускна здатність цієї ділянки навіть на сьогодні залишає бажати кращого: у середньому 13 складів за добу. Раніше вона не була задіяна в магістральних вантажних перевезеннях, тому на окремих перегонах є одноколійний шлях зі зношеними рейками і шпалами, які давно потребують заміни", – пишуть автори.

  Однак вирішувати проблеми даної ділянки "Укрзалізниця" не поспішає, йдеться у статті: "Причини незабезпечення поставок сировини ті самі: несвоєчасне забезпечення рухомого складу "Укрзалізниці" дизельним паливом і запасними частинами, заправка тепловозів тільки в депо приписки і неоптимальний графік змінних локомотивних бригад. Крім того, як і раніше, залишається критичним стан залізничної колії на проблемній ділянці "Камиш-Зоря–Волноваха".

  "Виходячи із ситуації з логістикою в Маріуполі, стає зрозуміло, чому в 2015-му ММКІ скоротив виробництво чавуну на 27%, до 3,56 млн тонн, "Азовсталь" – на 23%, до 2,83 млн т. Логічно, що і в цілому по Україні за 2015 рік виробництво чавуну знизилося на 16%, до 22,95 млн т. Кабмін має вжити необхідних заходів для того, щоб доходи національної економіки поповнили 0,5 млрд дол.", – пише Мінпром.

  "Цю суму, до речі, можна порівняти з очікуваною макрофінансовою допомогою від ЄС і черговим кредитним траншем від МВФ, а також розміром кредитних гарантій від уряду США", – вказують автори.

  Попередній матеріал
  "Це невеликі кошти": Кличко дав розпорядження встановити по Києву камери відеоспостереження
  Наступний матеріал
  Кабмін затвердив 11 членів комісії з відбору держслужбовців вищої категорії
  Теги:
  Loading...

  Гройсман доручив уряду розглянути проблеми гірничо-металургійного комплексу

  Послання Президента до Ради: Ми більше не будемо годувати вугільно-металургійних баронів

  Терористи хочуть зупинити українську металургію, зруйнувавши Авдіївський коксохім – прем‘єр

  Кабмін відмінив пільги для металургів та експортерів електроенергії - Демчишин