Фото dumskaya.net

Україна та ЄС нарощують імпорт газу в очікуванні нової транзитної кризи – ПЕК Росії

  Країни ЄС та Україна почали активно нарощувати імпорт російського газу в очікуванні нової транзитної кризи, яка може статися на початку червня.

  Про це свідчать оперативні дані Центрального диспетчерського управління паливно-енергетичного комплексу (ЦДУ ПЕК), передає "Интерфакс".

  Як заявляють у ЦДУ ПЕК, за перші 5 днів травня експорт газу зріс порівняно із аналогічними днями минулого року на 16 %. При збереженні поточних темпів травневий експорт може зрости більш ніж на 10 %.

  Відмічається, що минулого року у травні газові сховища Європи були спустошені, тому влітку вона активно їх заповнювала. Цього ж року залишки газу у сховищах вдвічі вищі, ніж минулого, але об’єми закачування зросли.

  Якщо "Нафтогаз України" у середу, 7 травня, не сплатить квітневі поставки газу на суму $1,2 млрд, то з червня "Газпром" збирається перевести Україну на передоплату, поставляючи газу стільки, скільки буде попередньо оплачено. У цих умовах може постраждати або повністю припинитися транзит російського газу до Європи.

  Попередній матеріал
  Джемілєв став лауреатом польської "Нагороди Солідарності"
  Наступний матеріал
  Польща і НАТО обговорять події в Україні