dt.ua

Україна проведе переговори щодо постачань газу з ЄС

  Українська делегація у вівторок увечері відбуде до Європи на переговори щодо постачань газу від європейських компаній. Про це повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, пише "Інтерфакс-Україна".


  "Україні наразі пропонують дешевий газ, дешевше, ніж навіть $350, $320. Це європейські компанії, які мають ресурс газу й готові його поставити в Україну. Зараз, мабуть, час це робити", - цитує його слова прес-служба уряду.

  Голова НАК зазначив, що наразі "Нафтогаз" уже працює з двома компаніями - німецькою RWE і французькою Gaz de France, проте є "пропозиції і від інших, схожих за розміром, прозорістю і значенням компаній".

  "Якщо німецька компанія може купувати газ по $300, можливо, є сенс, щоб купувала німецька компанія, зберігала у сховищах України. Навіщо "Нафтогазу" купувати газ навіть по $385, якщо інші його купують набагато дешевше?", - заявив він.

  Керівник "Нафтогазу" також наголосив на необхідності перегляду обґрунтованості тарифу за транзит газу, а також на відсутності в контракті з "Газпромом" про транзит російського газу принцип "качай або плати", тоді як у контракті на купівлю такий принцип "бери або плати" закладено.

  "Тому крім зміни самого рівня тарифу дуже важливе впровадження правильної структури тарифу, яка даватиме змогу "Укртрансгазу" отримувати левову частку доходу незалежно від того, який обсяг газу йде через Україну. Це нормальний європейський принцип. Це питання ми вже порушували перед "Газпромом" неодноразово. Сподіваюся, цього разу це питання також буде врегульовано", - підкреслив Коболєв.

  Як повідомлялося, сьогодні "Газпром" припинив подачу газу до України.
  Попередній матеріал
  21-річний курсант з РФ став терористом на Донбасі, "щоб заробити"
  Наступний матеріал
  У Харкові мітингували проти призначення Кернеса головою ОДА