5.ua

Україна пропонує європейцям купувати російський газ на кордоні з РФ

  Україна як учасник Європейської енергетичної хартії  та Енергетичного співтовариства пропонує перенести точку прийому російського природного газу на російсько -український кордон і підписати нові відповідні договори з урахуванням цієї вимоги.


  Про це йдеться у листі прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка до керівництва Європейської комісії та лідерам країн Європейського союзу, поширеному 20 травня.

  За словами Яценюка, Київ офіційно заявляє свою позицію про необхідність спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи, включаючи підземні газосховища, українською державою із залученням інвесторів з ЄС і США.

  "Окремо зазначаємо, що Російська Федерація не є стороною згаданих міжнародних інструментів , які встановлюють прозорі правила забезпечення енергетичної безпеки європейського континенту. У цьому контексті пропонуємо перенести точку прийому російського природного газу на російсько - український кордон і підписати нові відповідні договори , які дозволять європейським газовим компаніям використовувати вільні потужності українських підземних сховищ газу в загальних інтересах енергетичної безпеки", - йдеться в заяві глави Уряду України .
  Попередній матеріал
  СБУ затримала при отриманні хабара головного земельного розпорядника Черкащини
  Наступний матеріал
  Україна продовжить переговори з Ізраїлем про зону вільної торгівлі