Фото прес-служби АП

Україна піднялася в рейтингу Doing Business з 83-ї до 80-ї позиції - Президент

  Президент України повідомив, що згідно з останніми даними Світового банку, Україна піднялася в рейтингу Doing Business з 83-ї до 80-ї позиції

  Про це Петро Порошенко заявив під час засідання Національної ради реформ сьогодні, 25 жовтня, в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Сьогодні ми отримали ці результати, які зараз будуть оприлюднені Світовим банком, і ми також можемо говорити про те, що перші результати вже на сьогоднішній день потребують додаткового пояснення. Ще раз підкреслюю, що в 2011, 2012, 2013 роках Україна перебувала на 149-му, 152-му місці. На сьогоднішній день позиція України буде 80", – сказав він.

  При цьому глава держави пояснив, що в сфері оподаткування України піднялася з 107-го до 84-го місця, в сфері захисту інвесторів Україна піднялася на 18 сходинок, забезпечення виконання контрактів – на 18 сходинок.

  "Але загальне дворазове підвищення України – це оцінка тих зусиль, які ми спільно докладаємо для проведення реформ в нашій країні", – сказав він. Президент поінформував, що через 1,5 години Всесвітній банк оприлюднить новий рейтинг "Doing Business 2017".

  Зазначимо, в рейтингу "Doing Business 2016" Україна за рік піднялася з 87 на 83 місце. За даними Світового банку, в сфері легкості започаткування ведення бізнесу Україна займає 30-е місце з 189. Країні вдалося скоротити час, необхідний для реєстрації платників податків ПДВ, був також скасований збір за реєстрацію бізнесу. Крім того, Україна піднялася зі 185-го на 137 місце за показником доступності електроенергії: на сьогодні підключення бізнесу до електромереж займає 263 дня. У той же час країна опустилася з 43-ї на 98 позицію за показником забезпечення виконання контрактів, а за показником отримання дозволу на будівництво – з 70-ї на 140-у.

  За середнім підрахунку експертів Світового банку, один пункт в рейтингу Doing Business приносить державі близько $500-600 млн інвестицій.

  Попередній матеріал
  Троян: Я був змушений продати дві квартири у Харкові, бо Кернес заборонив мені заїжджати в місто
  Наступний матеріал
  Луценко розповів, хто тепер займатиметься розслідуванням "справи Януковича"

  Порошенко: Україна не буде жити лише траншами від МВФ та Світового банку

  Чотири ВНЗ України увійшли до світового рейтингу