5.ua

Україна не дочекалась конструктивних пропозицій "по газу" з боку РФ

  Під час газових переговорів, що відбулися 26 вересня, українська сторона не отримала прийнятної пропозиції з російського боку.


  Про це йдеться у коментарі міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана, передає прес-служба відомства.

  Як зазначається, компромісний пакет повинен включати три моменти.

  По-перше, "очищення" питання ціни на природний газ від політичної складової шляхом формування ціни на природний газ виключно на ринкових принципах на основі домовленостей між господарюючими суб’єктами та закріплення їх у відповідному господарському договорі.

  По-друге, погодження графіків розрахунків за природний газ, що постачався у минулі періоди, а також умов розрахунків, графіків та умов постачання газу у наступні періоди.

  По-третє, приведення у відповідність до законодавства ЄС та України угоди щодо транзиту російського газу  до країн ЄС.

  "Це гарантуватиме як надійне постачання природного газу від ВАТ "Газпром" до європейських споживачів, так і усунення існуючих дискримінаційних обмежень по відношенню до оператора ГТС України, і, як наслідок забезпечення вільного доступу НАК "Нафтогаз України" до європейських газових ринків", - йдеться у повідомленні.

  У Міненерго також повідомили, що наразі фахівцями НАК "Нафтогаз України" та Міністерства енергетики та вугільної промисловості  опрацьовуються протокольні пропозиції за результатами переговорів 26 вересня, що надійшли від Європейської Комісії.
  Попередній матеріал
  Українські юніори завойовують «історичну» срібну медаль на етапі Кубка світу з фехтування
  Наступний матеріал
  Російський рубль поновив історичний максимум падіння відносно доллара США
  Теги:
  Loading...