Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера
Війна на Донбасі проти російської окупації в об’єктиві італійського фоторепортера Фото lastampa.it

Україна ініціює міжнародну групу з аудиту збитків, завданих військовим конфліктом

  Читайте по-русски
  Є чимало країн, теж зацікавлених у створенні такої робочої групи – Кіпр, Азербайджан, Афганістан, Грузія, Ірак, Кувейт, Македонія, Молдова, Сирія, Хорватія, Ізраїль тощо

  Україна ініціює створення міжнародної робочої групи з аудиту завданих збитків і втрат через військовий конфлікт. Таку заяву зробив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, передає "Дзеркало тижня".

  Він зазначив, що Рахункова палата виходить з відповідною пропозицією до своїх колег з INTOSAI (Організація вищих органів фінансового контролю – нараховує 200 країн-членів) щодо створення спеціальної робочої групи з аудиту оцінювання завданих втрат через військовий конфлікт і використання коштів на ліквідацію наслідків військового конфлікту.

  Мета групи – розробка методології для оцінювання завданих збитків і механізмів ефективного контролю за використанням коштів на їх подолання. Йдеться не тільки про Україну, а про розробку універсальної методології, яку могла б використовувати будь-яка держава, що постраждала від військових дій.

  За словами Пацкана, питання буде розглядатися на найближчому Конгресі INTOSAI у вересні. І хоча захід відбудеться в Москві, а українська делегація буде бойкотувати його, "є група підтримки, готова озвучити ініціативу".

  "У нас вже відбулася зустріч з міністром закордонних справ і послами низки країн. Ми донесли до них цю ідею і попросили розповісти про нашу ініціативу вищим органам аудиту в їхніх державах. Крім того, окремо проводимо зустрічі з дружніми до нас відомствами в Польщі, Литві, Чехії, які також можуть допомогти з цією ініціативою. Той факт, що ми не прив'язуємо виключно до України, а хочемо створити універсальну методологію для всіх, повинен допомогти. Є чимало країн, теж зацікавлених у створенні такої робочої групи в INTOSAI, – Кіпр, Азербайджан, Афганістан, Грузія, Ірак, Кувейт, Македонія, Молдова, Сирія, Хорватія, Ізраїль і, на жаль, багато інших ", – зазначив глава Рахункової палати.

  Він впевнений, що якщо на прикладі одного конфлікту показати, якого розміру збитків було завдано державі, ставлення міжнародної спільноти до держави-агресора буде змінюватися. Наразі Україна планує не тільки створити спеціальну робочу групу, а й очолити її.

  "Навіть більше. В міжнародних інстанціях, в судах ми зможемо використовувати ці дані, розраховані із застосуванням методики, затвердженої міжнародною організацією, кращими фахівцями. Нам буде легше відстоювати свої позиції, наші дані будуть безперечними, обґрунтованими", – наголосив Пацкан.

  Попередній матеріал
  Анексія Криму: аналітики Bloomberg підрахували втрати Росії за 5 років
  Наступний матеріал
  Москвичі вийшли на поодинокі пікети проти анексії Криму
  Loading...