5.ua

Угорщина не проти побудувати газопровід з Росії в обхід України

  Угорщина підтвердила своє рішення будувати свою частину газопроводу "Південний потік", який є проектом російського "Газпрому" і йде в обхід України.
  Про це заявив угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан, передає "Радіо Свобода".

  "Той, хто сказав, що ми не повинні будувати "Південний потік", має запропонувати альтернативу щодо того, як ми маємо жити без енергетики", - сказав він.

  Ця заява Орбана підтверджують розбіжності у Євросоюзі щодо подальшої долі цього газогону.

  Раніше Єврокомісія закликала країни співдружності протистояти тиску Росії у питанні будівництва "Південного потоку", заявивши, що контракт з "Газпромом" підписаний з порушенням правил конкуренції.

  Минулого місяця Болгарія заморозила будівництво цього газопроводу. Але австрійська енергетична компанія OMV і російський "Газпром" підписали контракт на будівництво австрійської частини трубопроводу "Південний потік", який повинен постачати природний газ до Європи в обхід України.

  Підписання відбулося 24 червня перед переговорами у Відні між президентом Росії Володимиром Путіним і президентом Австрії Хайнцем Фішером, які обговорювали "Південний потік" і кризу в Україні.

  OMV стверджує, що проект сприятиме зміцненню безпеки енергетичних поставок до Європи. Україна виступає категорично проти цього проекту.

  Раніше повідомлялось, що Угорщина при тому не проти постачати газ до України. Також у Міненерго України повідомили, що розпочати реверсні поставки газу готова також Польща.
  Попередній матеріал
  Бельгія стала останнім чвертьфіналістом ЧС-2014
  Наступний матеріал
  Саркозі офіційно пред‘явили звинувачення у корупції
  Loading...